Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Poznaj Polskę

ZSZ Olesno

Biblioteka

Solidarni z Ukrainą

Vulcan e - dziennik

 

 

 

 

Franciszek Pietrzok

Ukończył szkołą w roku szkolnym 1970/1971 w zawodzie ślusarz. Obecnie prowadzi z sukcesem własny zakład Kamieniarski w Oleśnie.

 

 

 

Wspomina swoją szkołę: „Nie pracuję obecnie w wyuczonym zawodzie, gdyż odziedziczyłem zakład po ojcu i kontynuuję tradycje rodzinne. W szkole chodziłem do klasy wielozawodowej. Pamiętam z klasy moich kolegów: Mariana Czaję, Jana Buchwalda i Suslika - imienia już nie pamiętam. Miło wspominam p. Matyjową i p. Wężykową, pana Wężyka z którym miałem fizykę, p. Kokot od materiałoznawstwa i p. Rutkowskiego  od w-f. Do szkoły miałem blisko i nie spóźniałem się. Były to ciekawe czasy. Pamiętam 6 – tygodniowy kurs w Krapkowicach- tylko my grupa ślusarska. Zajęcia praktyczne odbywałem w zakładzie u p. Alfreda Benskiego   na ul. Kilińskiego. Nigdy nie żałuję że uczyłem się tego zawodu, bo przydaje mi się to obecnie w zawodzie. Każdemu życzę mieć dwa zawody, bo się naprawdę przydaje. Wręcz się z tego cieszę.”.

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.