Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Poznaj Polskę

ZSZ Olesno

Biblioteka

Solidarni z Ukrainą

Vulcan e - dziennik

 

  Waliczek Norbert

Absolwent Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie z roku 1984 w zawodzie – mechanik maszyn rolniczych. Przez 30 – lat zawodowo jako funkcjonariusz pożarnictwa w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnych w Kluczborku , kończąc służbę w 2016 roku na stanowisku jako Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej , a społecznie w środowisku Ochotniczych Straży Pożarnych – V-ce Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu. .Od roku 2017 roku propozycja nowej pracy jako menadżer budowy Stobrawskiego Centrum Seniora w Kluczborku ,a po ukończeniu budowy w 2019 roku do nadal... jako specjalista ds. organizacyjno -technicznych

 

 

 „ Wychowawcą tej wyjątkowo zgranej klasy „D” był Pan Stanisław Muszyński. Zawsze wspominam te lata jako jeden z najpiękniejszych okresów mojej młodości, gdzie było dużo śmiechu, żartów i dowcipów , a nauczyciele mieli duży autorytet wśród uczniów. Szczególnie miło wspominam nauczycieli:Stanisława Muszyńskiego , Horsta Chwałek i Jerzego Muszyńskiego, z którymi mam dobry kontakt do dziś. Jednocześnie jestem bardzo wdzięczny całemu ówczesnemu gronu pedagogicznemu za wyśmienite przekazanie mi wiedzy i przygotowanie mnie do wejścia w dorosłe życie .Nabyta wiedza i umiejętności pozwoliły mi kontynuować dalszą edukację jeszcze w kilku szkołach, aby móc ratować życie i mienie ludzkie w warunkach zagrożenia oraz pomagać ludziom w pokonywaniu problemów życia codziennego, gdy pełniłem funkcję radnego Gminy Lasowice Wielkie w latach 1998 – 2006 , w tym kadencję jako V-ce Przewodniczący Rady Gminy, natomiast w kadencji 2014 -2018 pełniłem funkcję radnego Rady Powiatu Kluczborskiego , a zarazem przewodniczącego Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Powiatu.
Za aktywną wieloletnią działalność odznaczony wieloma medalami : w 2013 roku Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciw Pożarowej”, 2014 roku Medalem Komisji Edukacji Narodowej, w 2018 roku Odznaką Honorową „ Za zasługi dla woj.Opolskiego”, a 2 października 2021 roku odznaczony najwyższym odznaczeniem „Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Poskiej” na obchodach jubileuszowych wojewódzkich z okazji „100-lecia Powstania Związku ZOSP RP” współorganizowanych przez Burmistrza Miasta Olesno na Oleskim Rynku ,co sprawiło dodatkową satysfakcję jako oleskiemu absolwentowi szkoły i związanego z tym miastem nieustannie .
Mam nadzieję ,że szkoła nigdy nie zatraci swojego wyjątkowego charakteru , a kolejni jej absolwenci będą wstępować dobrze przygotowani w dorosłe życie .
Serdecznie Wszystkich Pozdrawiam .”

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.