Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Poznaj Polskę

ZSZ Olesno

Biblioteka

Solidarni z Ukrainą

Vulcan e - dziennik

 

                                                                 Wilhelm Wengel

Absolwent ZSZ w Oleśnie z roku 1979, ukończył szkołę w zawodzie mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych, obecnie jest nauczycielem – emerytem, prowadzi własną działalność gospodarczą w branży budowlano – sanitarnej, ponadto od 2006r. pełni obowiązki radnego gminy Radłów, gdzie sprawuje funkcje przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i wiceprzewodniczącego Komisji Oświatowej.

 

„Jestem absolwentem ZSZ w Oleśnie, szkołę ukończyłem w 1979r. w zawodzie mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych, gdzie po  krótkiej przerwie wróciłem do pracy w Warsztatach Szkolnych jako mechanik maszyn. Od roku 1989 byłem nauczycielem praktycznej nauki zawodu. Za swoją pracę zostałem odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. Od 2008r. jestem na emeryturze, ale nie rozstałem się z młodzieżą,  ponieważ prowadzę swoją działalność gospodarczą, gdzie w dalszym ciągu kształcę młodzież. Dużo czasu poświęcam na działalność społeczną, jestem jednym z założycieli Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Ligota Oleska, gdzie pełnię funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia, oraz działam w Społecznej Radzie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie. Szkołę jako były uczeń i jej były pracownik wspominam bardzo mile i sympatycznie, i mogę ja polecić uczniom z gimnazjów”.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.