Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Poznaj Polskę

ZSZ Olesno

Biblioteka

Solidarni z Ukrainą

Vulcan e - dziennik

16 listopada odbyło się spotkanie z p. Anną Kaliciak – pracownikiem Regionalnego Zespołu Wsparcia Placówek Edukacji w Opolu. Pani Ania przedstawiła informację dotyczące realizacji projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy. Szczególną uwagę poświęciła stażom zawodowym.

Były to bardzo cenne informację z uwagi na fakt, że kilkoro uczniów już odbywa staż, część uczniów uda się na staż w okresie ferii zimowych oraz w okresie wakacyjnym.

Uczniowie wybierają firmę , w której chcą odbyć miesięczny staż, ustalają termin stażu ze szkolnymi koordynatorami projektu (p. Brygida Libera, p. Aneta Hunko), a następnie aktywują aplikację staże zawodowe.opole.pl

Warto podkreślić fakt, że staże są płatne, zwracane są koszty dojazdu oraz zagwarantowane jest wyżywienie.

 

 

 


Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.