Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Od 10 do 12 października 2018 roku 28 - osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Zielonej Szkole w Górach Stołowych zorganizowanej w ramach projektu:  „EKSPERYMENT – NAJLEPSZA DROGA DO WIEDZY II”. Była to druga, po wycieczce do Krakowa wyjazdowa forma zajęć dla  uczniów, którzy w ramach projektu poszerzają swoją wiedzę z matematyki.
Uczniowie wraz z opiekunami: paniami Sylwią Cieślą , Joanną Sykulską  i panem Andrzejem Suderem spędzili trzy dni na poznawaniu atrakcji tej części Sudetów.
Pierwszego dnia, po drodze w Kotlinę Kłodzką uczestnicy odwiedzili Bazylikę pw. św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie, a  na miejscu zobaczyli Kaplicę Czaszek w Czermnej oraz architekturę i przyrodę Parku Zdrojowego w Kudowie. Drugiego dnia mogli podziwiać piękne krajobrazy, wędrując przez Rezerwat Błędne Skały, następnie malowniczym górskim szlakiem do Karłowa, a na koniec zdobywając Szczeliniec Wielki. Nagrodą za wysiłek były wspaniałe widoki przy pogodzie jak w środku lata.
Wieczorami  był czas na ognisko i odpoczynek  w Ośrodku Wypoczynkowym  „Maria”, położonym w cichej okolicy niedaleko Lewina Kłodzkiego.
Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, a na zakończenie mieli okazję pospacerować po Parku Zdrojowym tego klimatycznego kurortu.
Przez cały czas dopisywała słoneczna pogoda, a uczestnikom humor, apetyt i zapał do poznawania nowych miejsc.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.