Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

 

 

W  piątek 29 listopada i sobotę 30 listopada  odbędzie się Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności na terenie całej Polski.

 

Po raz kolejny będą w tej akcji uczestniczyć wolontariusz Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie. Uczniowie będą zbierali żywność w wybranych sklepach Olesna. Będą to:

 

- sklep Sedal.

 

- sklepie POLOmarket

 

- oraz czterech sklepów Spółdzielni Społem: Delikatesy na Rynku; sklep przy ul. M. Curie-Skłodowskiej, sklep przy ul. ks. Gustawa Łysika  oraz w sklepie przy  ul. Częstochowskiej,

 

24 wolontariuszy Stowarzyszenia  będzie zbierać produkty oraz zachęcać do zakupów i przekazania żywności dla uczniów z najbardziej potrzebujących rodzin.

 

Ty także możesz zostać Mikołajem!!!

 

W sklepach, przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze, którym będzie można przekazać produkty żywnościowe – najlepiej te z długą datą ważności np.: olej, cukier, konserwy mięsne  rybne i warzywne, soki i dżemy.

 

W ubiegłym roku zebraliśmy w czasie zbiórki Bożonarodzeniowej

 

763 kg żywności.

 

Mamy nadzieję, że tegoroczna Zbiórka Bożonarodzeniowa będzie równie owocna i  uda nam się przekazać kolejny paczki żywności  dla potrzebującym rodzinom.

 

Zapraszamy wszystkich ludzi o otwartych sercach do przyłączenia się

 

do zbiórki żywności

 

Olescy przedsiębiorcy, właściciele sklepów oraz hurtowni mogą także w dniach

od 30 listopada do 3 grudnia przekazać produkty bezpośrednio do szkoły do sekretariatu uczniowskiego lub kasy, która mieści się na parterze