Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

W czwartek 17 października br. 10 osobowa grupa kucharzy (7 osób z klasy IV kh, dwie osoby z klasy III kh oraz jedna z klasy II kh) gościli w laboratorium branżowym  w Regionalnym Centrum Wsparcia Palcówek Edukacji w Opolu w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy. Uczniowie mieli możliwość wykonania następujących ćwiczeń laboratoryjnych:

 

- oznaczenie zawartości glutenu w mące,

 

- wykrywanie skrobi w produktach mlecznych,

 

- oznaczenie tłuszczu w orzeszkach ziemnych,

 

- metody badania kwasowości produktów spożywczych,

 

- oznaczenie zawartości soli w wodzie za pomocą konduktometru.

 

Biorąc udział w zajęciach, wykonując poszczególne ćwiczenia związane z zawodem uczniowie spróbowali odpowiedzieć na pytanie: „Gdzie w zawodzie, którego się uczę mogę znaleźć zastosowanie badanych zjawisk i przeprowadzonych doświadczeń?”.

zobacz zdjęcia>>>