Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Poznaj Polskę

ZSZ Olesno

Biblioteka

Solidarni z Ukrainą

Vulcan e - dziennik

    

 

 

Ryszard Szirch

Ukończył  szkołę w roku szkolnym 1973/1974 w  zawodzie  stolarz. Obecnie  : emeryt, założyciel i wieloletni Prezes Koła nr 31 Polskiego Związku Filatelistycznego w Oleśnie, okręg Opole, znany oleski kolekcjoner znaczków.

 

 

Wspomina swoją szkołę :  „Swoją dawną szkołę wspominam bardzo dobrze, szczególnie p. Lucynę Matyję, która była moim nauczycielem języka polskiego i jednocześnie przez 2 lata wychowawcą. Nie sposób nie wspomnieć p. Kazimierza Rutkowskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, który „ścigał” nas za pójście do kawiarni „Tęczowa”. W III klasie pod tym względem było już lepiej. Część moich kolegów z klasy już nie żyje, odeszło.

 

Do szkoły zapisałem się jako malarz, ale po miesiącu zmieniłem zawód na stolarz z praktyką w Spółdzielni Meblarskiej. Filatelistyką zajmuję się od I klasy szkoły podstawowej. Specjalizuję się w kartach pocztowych i znaczkach o tematyce : grzyby, papież Jan Paweł II oraz WWF. A wszystko zaczęło się od tematu fauna Europy. Zbiera także znaczki o temacie mniejszym, jakim jest dla niego piłka nożna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.