Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

25 września 2019 r. odbyła się  175 edycja spotkań z cyklu „Historia lokalna w powiecie oleskim”, będąca jednocześnie jubileuszem 20 – lecia ich organizacji.

Honorowym gościem jubileuszu był pan Marek Szołtysek - śląski pisarz, dziennikarz, historyk, autor książek związanych z kulturą i kuchnią śląską, który w trakcie imprezy  zaprezentował gawędę pt. „Kuchnia śląska stara jak świat”.

W spotkaniu  udział wzięła  młodzież z klasy 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych, która pod kierunkiem  Magdaleny Piastowskiej i Wioletty Wacheckiej przygotowała i pochwaliła się swoim wypiekiem, czyli pysznymi  śląskimi ciasteczkami.

W zestawie znalazły się:

Kruche ciasteczka z maszynki, kokosanki, makrony, amerykany, kartofelki marcepanowe,  marcepanki , wafelki śmietankowe, kakaowe, futermeloki, ciasteczka serowe, kruche ciasteczka kakaowe wyciskane, biszkopciki z marmoladą, bajaderki, anyżki, kruche ciasteczka z bezą i orzechem

Młodzież w składzie: Gabriela Jeziorowska, Nikola Kmieć, Justyna Ligendza, Dominika Łątka,Michaela Niesłony, Tomasz Siemski, Łukasz Suda, Żaklina Wodarczyk  w strojach kucharskich częstowała zebranych gości udekorowanymi ciasteczkami.