Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

18 marca 2019r 49 uczniów klas trzecich i drugich rozpoczęło czterotygodniowych staży zagranicznych  w projekcie „Nowe otwarcie: międzynarodowe staże dla zawodowców” w ramach programu „Erazmus+”.

W sobotę 16 marca o godzinie 15 z Olesna do Saragossy w Hiszpanii wyjechało 7 uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych, którzy odbędą staż w restauracjach i hotelach.

W niedzielę wyjechały trzy grupy.

O godzinie 700 8 techników elektryków i dwóch techników budownictwa wyjechało do Mariboru w Słowenii by zdobywać umiejętności w swoich zawodach.

O godzinie 9 wyjechała najliczniejsza grupa, bo Az 12 techników budownictwa do Rawenny we Włoszech. Będą oni pracowali na włoskich budowach i przy renowacji zabytków.

Trzecia grupa złożona z 10 techników informatyków wyjechała o 1530 do Irlandii Południowej do Tralee i będzie zdobywała wiedzę w firmach informatycznych.

Ostatnia grupa złożona z 10 uczennic technikum handlowego wyjechała dzisiaj o godzinie 900 do Derry w Irlandii Północnej (Wielka Brytania) gdzie będzie poszerzała swoje umiejętności w firmach handlowych. Nad bezpieczeństwem uczniów opiekę sprawują nasi nauczyciele i wolontariusze z Semper Avanti. Dla większości uczniów wyjeżdżających do Włoch, Hiszpanii i obu Irlandii atrakcją będzie także lot samolotem. Każda grupa ma także zapewniony program rekreacyjny w weekendy.

Stażystom życzymy zdobycia wielu nowych umiejętności oraz miłego spędzenia czasu wolnego.

Z niecierpliwością oczekujemy na informacje ze staży i na pewno podzielimy się nimi z Państwem.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.