Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

2 kwietnia br. uczniowie klas II eb, II kh, II ti, II b, II c i III b uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, sierż. sztab. Markiem Kotarą, w ramach inauguracji kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Policjant KPP w Oleśnie, pan M. Kotara przekazał młodzieży szereg informacji związanych z konsekwencjami zdrowotnymi, prawnymi, społecznymi sięgania i zażywania narkotyków i nowych narkotyków, czyli tzw. dopalaczy. Zaapelował do uczniów, by pamiętali o tym, że narkotyki i dopalacze są trucizną i każdorazowe ich zażycie stwarza realne ryzyko zagrożenia dla zdrowia, a czasami nawet i dla życia. Podkreślił, że dbając o bezpieczeństwo własne i przyjaciół nie powinniśmy przyjmować substancji, których składu i pochodzenia nie znamy. W sytuacji gdy ktoś zachęca i namawia do zażycia takich środków powinniśmy zareagować stanowczą odmową. W trakcie spotkania uczniowie mieli m. in. możliwość zobaczenia spotu filmowego nawiązującego do tematyki kampanii.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.