Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Klas 1kh  technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem Magdaleną Piasatowską została zaproszona na warsztaty kulinarne i zwiedzanie Restauracji „U Wąsińskich” na Świerczu. Właścicielka zakładu pani Ewa Wąsińska oprowadziła młodzież po całym obiekcie. Młodzież poznała kuchnię, która wyposażona jest w profesjonalne maszyny i urządzenia nie występujące w szkolnych pracowniach. Uczniowie obejrzeli także zaplecze produkcyjne, zmywalnię naczyń z kapturową i komorową maszyną do mycia naczyń, pomieszczenia magazynowe i chłodnie do żywności, pomieszczenia do obróbki wstępnej warzyw z mechaniczną obieraczką. Szef kuchni pan Łukasz Bandurowski wraz z młodzieżą przygotował filet z kurczaka w panierce migdałowej i surówkę z różnych  sałat z sosem  vinaigrette.

 Za poświęcony czas, miłe przyjęcie i smaczny poczęstunek młodzież gorąco podziękowała pani Ewie Wąsińskiej i panu Łukaszowi Bandurowskiemu.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.