Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

 W piątek i sobotę (5.04 i 6.04) odbyła się Ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Polską Konfederację Banków Żywności. Celem „zbiórki” było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych i środków czystości, które przed Świętami Wielkanocnymi trafią do rodzin najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. W ramach tej akcji każdy mógł pomóc - wystarczyło w czasie zakupów w wybranych sklepach kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom.

  Po raz piąty w Wielkanocnej zbiórce brali udział wolontariusz Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie.

  W piątek i w sobotę 5 i 6 kwietnia od rana Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespoły Szkól Zawodowych im. J Lompy  rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali ofiarowywane produkty dla Rodzin Uczniów ZSZ w Oleśnie.

 Zbiórka odbywała się w  Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego ; w sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej

oraz  w czterech sklepach  Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie  przy ul. Kościuszki :

 

- w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Curie Skłodowskiej,

 

- w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,

 

- w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,

 

- oraz w Delikatesach na Rynku,

  

Wolontariusze z klas technikum handlowego, informatycznego  elektrycznego i budowlanego oraz ze szkoły branżowej: Pietras Patrycja;  Aksamit Wiktoria; Buchwald  Martyna; Wróbel Emilia; Dembowki Oskar;    Kotyś Dawid ; Żywica Jakub; Wijnen Davy;  Roj Anna, Roj Patrycja, Dominika Witek, Chrobok  Aleksandra Janik Monika,  Nanos Katarzyna  Rataj Mateusz,  Zięcina Dawid i Hajduk Adrian  pod opieką Brygidy Libery, Anety Hunko, Joachima Rataja, Zygfryda Lukosika, Iwony Staszel i Oktawii Grucy

 

 

 

zebrali 587 kg ofiarowanych produktów.

 

  Zebrana żywność została rozdzielona do 30 paczek, które pani Małgorzatę Kapuścik przekaże uczniom naszej szkoły lub ich rodzicom.

  

Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie.

 

 

 

Wszystkim Darczyńcom oraz Zarządom Sklepów

 

składamy serdeczne podziękowanie  i życzymy

 

Szczęśliwych i Wesołych Świąt Wielkanocnych.

 

zobacz zdjęcia>>>

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.