Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

2 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się druga edycja wojewódzkiego konkursu cukierniczego pt. „Konkurs na najlepszy tort z akcentem Wielkanocnym”. W konkursie wzięło udział sześć drużyn dwuosobowych z różnych szkół województwa opolskiego.  Uczniowie za pomocą różnych technik wykonali wspaniałe torty, które oceniło jury w składzie:

 

1. Pani Aurelia Stępień kierownik wydziału oświaty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2. Pani Sybilla Piegsa właścicielka i szefowa kuchni Zajadu Tibo w Długomiłowicach.

3. Pani Anna Judka właścicielka firmy Tortowe Imperium- pracownia tortów artystycznych

4. Pan Tomasz Szypuła właściciel firmy z wieloletnią tradycją, „Lodziarni pod orzechem- mistrzowskie lody naturalnie dobre” z Baborowa Mistrz Polski w lodziarstwie rzemieślniczym 2017 r.  laureat wielu konkursów ogólnopolskich i zagranicznych.

 5. Pan Mateusz Kampa- zastępca szefa kuchni w Hotelu Solidaris

 Jury zwracało uwagę na prezentację, pomysłowość oraz cechy organoleptyczne wykonanych tortów.

 Komisja wyłoniła następujących finalistów:

 I miejsce zajęli Wiktoria Żaczek i Bartosz Prymas z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

 II miejsce zajęły Julia Lerch i Julia Myszka z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

 III miejsce zajęły Vanessa Kaizik i Weronika Piszczala z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

 Wyróżnienie zdobyli: 

Anna Roj i Patrycja Roj z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

 Aleksandra Jaroń i Joanna Pigło z Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim

 Anna Goły i Sara Kapica z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

 Każdy z uczestników otrzymał upominek, którego sponsorem było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

 Miłym akcentem była degustacja lodów z „Lodziarni pod orzechem- mistrzowskie lody naturalnie dobre” z Baborowa.

 Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji za udział i organizację konkursu.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.