Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

26 marca maturzyści z klas: 4eb, 4ti i 4kh oraz  grupa uczniów z trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej   wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Auschwitz i Birkenau. Ten wyjazd organizowany jest cyklicznie i koresponduje z tym, co  uczniowie  poznają na lekcjach języka polskiego analizując literaturę obozową. W tym roku pogoda była kapryśna, ale mimo tych niedogodności wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie był to dla nich czas stracony i pozwolił na usystematyzowanie już posiadanej wiedzy.  Uczniowie spędzili w Muzeum 3,5 godziny, słuchając opowieści przewodników i oglądając miejsca, które do tej pory znali tylko z opowiadań Tadeusza Borowskiego. Wyjazd dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń, zmusił  też do refleksji na temat ogromu zła i okrucieństwa, które miało miejsce w nie tak odległej dla nich przeszłości.

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.