Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Najlepsza kawa w mieście …

 

W dniach  9 - 12 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie można było napić się najlepszej kawy w całym mieście. A to za sprawą kursu baristy, w którym wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły.

 

Kurs Baristy odbył się w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2.  Uczniowie poznali świat kaw, w który wprowadzeni zostali przez pana Waldemara Muchę - profesjonalistę wśród baristów.

 

Barista jest to osoba zawodowo zajmująca się wybieraniem, parzeniem oraz podawaniem kawy.

 

Uczniowie zdobyli umiejętność łączenia teorii z praktyką w zakresie parzenia kawy na profesjonalnym sprzęcie, rozróżniania gatunków kawy oraz wpływu sposobu parzenia na smak kawy. Uczniowie otrzymali sporą dawkę zaawansowanej wiedzy i umiejętności przygotowywania kawy i zdobienia napojów latte art.

 

Kurs zakończył się egzaminem praktycznym z przygotowania wybranego napoju kawowego oraz napisania testu. Każdy z uczestników kursu otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie kursu baristy.

 

Dzięki temu po ukończeniu kursu uczniowie mogą podjąć pracę na stanowisku baristy zarówno w małych jak i dużych przedsiębiorstwa gastronomicznych. Restauracje, hotele, lokale gastronomiczne, kawiarnie nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej poszukują osób znających się na kawie, najlepiej posiadających certyfikat ukończenia kursu dla baristów.

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.