Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

5 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie Koźlu odbył się Turniej Kulinarny dla uczniów klas gastronomicznych ze szkół województwa opolskiego pt. „KURCZAK JESIENIĄ”.  Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy IV tk Dorota Kistela i Marta Czyrny z opiekunem Wiolettą Wachecką.

 

Celem działań organizatorów Turnieju Kulinarnego było propagowanie dań z kurczaka w całkiem nowych odsłonach,  a co za tym idzie  promocje drobiu jako pełnowartościowego i smacznego drobiu.

 

Organizatorami konkursu byli:  Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj oraz Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

 

Nasze uczennice przygotowały następujące dania:

 

Przystawkę – Carpaccio z dyni z praliną z kurczaka

 

Danie główne – Nadziewany kurczak w towarzystwie puree z dyni z nutą sosu kokosowego.

 

A oto wyniki zaciekłej rywalizacji kulinarnej:

 

III miejsce – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach,

 

II miejsce – Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców  Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu,

 

I miejsce  - Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie.

 

Dorocie i Marcie, serdecznie gratulujemy.

zobacz zdjęcia>>>

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.