Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Po raz 21 odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło Jacka Kuronia, które przetrwało i które wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa:

 

„Dodaj świętom smaku – podaruj potrzebującym produkty z listy”.

 

 

- Planując święta, myślimy o tym co ugotujemy, upieczemy, jak doprawimy świąteczne potrawy, żeby zasmakowały naszym najbliższym. Nie zapominajmy również o tych, dla których często jedyną przyprawą potrawy jest głód. O dzieciach, rodzinach, osobach samotnych, starszych, pozbawionych szansy na jakikolwiek ciepły posiłek. Robiąc zakupy dla siebie, kupmy kilka produktów spożywczych więcej dla innych i dodajmy smaku także ich świętom, by mogli spędzić je z godnością - podkreśla Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

 

 

Celem Świąteczna Zbiórka Żywności jest zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane  osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia  
w Polsce. Pierwsza zbiórka odbyła się w 1997 roku i od tamtej pory prowadzona jest regularnie  
w sklepach na obszarze całego kraju. W tym roku akcja prowadzona jest w ponad 3 tys. sklepów spożywczych w 500 miejscowościach.

 

 

W piątek i w sobotę 1 i 2 grudnia od rana Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespoły Szkól Zawodowych im. J Lompy  rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna     
i zbierali ofiarowywane produkty dla Rodzin Uczniów ZSZ w Oleśnie.

 

Zbiórka odbywała się w  Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego

 

oraz czterech sklepach  Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie  przy ul. Kościuszki :

 

- w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Curie Skłodowskiej,

 

- w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,

 

- w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,

 

- oraz w Delikatesach na Rynku,

 

Wolontariusze z klas technikum handlowego, informatycznego, elektrycznego i budowlanego: Piotr Pruski,  Wieczorek  Daniel, Oliver Lanssman,  Skwara Michał, Oliver Milde, Mateusz Rataj, Kamil Schefller, Wieczorek Kinga, Zięcina Jessicka, Łyszczarek Emil, Aksamit Wiktoria, Wróbel Emilia,  Brzezina Krzysztof, Nowak Patryk, Więdłocha Marcin, Lerche Partyk, Lizurek Dawid, Wiśniewski Kamil, Kiełbus Ewelina, Chrobok Aleksandra, Jacheć Denis i Damian Baros pod opieką Brygidy Libery, Oktawii Grucy, Katarzyny Wiechy, Małgorzaty Kapuścik, Joachima Rataja i Zygfryda Lukosika zebrali 515kg ofiarowanych produktów. (Sklepy Społem – 366kg , Sedal - 149kg).Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 30 uczniów naszej szkoły.

 

 Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie.

 

 Wszystkim Darczyńcom oraz Zarządom Sklepów

 

składamy serdeczne podziękowanie  i życzymy

 

Szczęśliwych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

zobacz zdjęcia>>>

 

 

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.