Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

W piątek 1 grudnia 2017 r. informatycy biorący udział w  projekcie Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2, uczestniczyli w kilkugodzinnych warsztatach na Politechnice Opolskiej. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, i zgodnie z podziałem wzięli udział w następujących zajęciach:

 

  • w laboratorium automatyki i inżynierii odwrotnej, które prowadzone były przez dr inż. Krzysztofa Żaka. Tutaj uczniowie zapoznali się z systemami automatyki przemysłowej. Obejrzeli proces skanowania wybranych przedmiotów, a następnie analizę uzyskanego obiektu 3D pod kątem metrologicznym.
  • w laboratorium areodynamiki i hydrodynamiki maszyn, urządzeń i konstrukcji budowlanych.  W ramach tych zajęć uczniowie wykonali karoserię dla modelu pojazdu z masy plastycznej.  Następnie został przeprowadzony w tunelu areodynamicznym pomiar ruchu powietrza opływającego wykonaną karoserię.
  • w laboratorium silników spalinowych,  gdzie została omówiona budowa, zasady konstruowania i eksploatacji nowoczesnego silnika.  Po czym uczniowie mieli okazję przeprowadzić demontaż i montaż podzespołów silnika.

 

 

 

Dzięki warsztatom  na Politechnice Opolskiej  uczniowie mogli  nie tylko zobaczyć jak wygląda nauka na studiach ale także zdobyć nową  wiedzę i doświadczenia.

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.