Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

W ramach realizowanego przez Szkołę projektu Otwarta firma w dniu 1 grudnia2017 r. zostało zorganizowane spotkanie uczniów klas maturalnych  z  doradcą zawodowym  Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie – panią Patrycją Adamczyk.

 

W trakcie spotkania młodzież  klas IV zapoznała się z formalnościami związanymi z rejestracją w PUP, usługami i instrumentami rynku pracy oraz  aktywnymi metodami poszukiwania pracy.

 

Młodzież uzyskała także informacje o możliwych formach pomocy dla zarejestrowanych w UP oraz  wsparciu finansowym udzielanym przez Powiatowy Urząd Pracy przy zakładaniu własnej firmy oraz poznała warunki, jakie należy spełniać, aby skorzystać z tych źródeł finansowania.

 

Odnośnie aktualnej sytuacji na rynku pracy,uczniowie dowiedzieli się,  jakie są możliwości  podjęcia pracy w poszczególnych zawodach, w których aktualnie się kształcą.

 

Miejmy nadzieję, że młodzież kończąca szkołę skorzysta ze wskazówek zaproponowanych przez eksperta z PUPi odnajdzie się na rynku pracy czy też podejmie dalsze kształcenie w konkretnych zawodach.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.