Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

1 grudnia w całej Polsce odbyły się  zawody szkolne II edycji Olimpiady Statystycznej. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Spośród uczestników w ramach trójstopniowej rywalizacji zostanie wyłonione grono 30 finalistów.

 

Ogółem do udziału w Olimpiadzie Statystycznej zgłosiło się 3 000 uczniów z 335 szkół z całej Polski, w tym również  uczniowie naszej szkoły , którzy osiągnęli w etapie szkolnym następujące wyniki:

 

Uczeń

Suma wszystkich punktów

Procent

z całości

Viktoria Pawlik

30,0(na 50,0)

60,0 %

Andrea Jamrozy

24,8 (na 50,0)

49,6 %

Miranda Puchała

28,1 (na 50,0)

56,2 %

Marek Sigmund

27,1 (na 50,0)

54,2 %

Sandra Łątka

22,4 (na 50,0)

44,8 %

 

 

 

Wszystkim, którzy zmierzyli się z zagadnieniami objętymi programem Olimpiady Statystycznej serdecznie dziękuję.   Uczniom,  którzy zakwalifikują się do etapu okręgowego – gratuluję. Zawody okręgowe odbędą się w styczniu 2017 r.  w  Opolu.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.