Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

29 listopada w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów prestiżowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród 88 najzdolniejszych uczniów z województwa opolskiego znalazł się również uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie- Marek Sigmund.  Marek jest uczniem 2 klasy technikum, uczy się w zawodzie technik informatyk. To uczeń mocno angażujący się w życie szkoły, bierze udział w licznych konkursach przedmiotowych, np. zajął 1 miejsce w konkursie biologicznym, chemicznym, najlepszy okazał  się również z wiedzy o patronie szkoły Józefie Lompie czy w konkursie z wiedzy o literaturze starożytnej. Z powodzeniem brał również udział w konkursie krasomówczym, konkursie z języka angielskiego oraz w etapie regionalnym konkursu geologiczno-środowiskowego. Nie można nie wspomnieć również o jego działalności charytatywnej, która niewątpliwie mocno wyróżnia tego ucznia w społeczności szkolnej. Na wiadomość o chorobie nowotworowej oraz trudnej sytuacji  materialnej kolegi z klasy, zainicjował akcję pomocy charytatywnej  i tym samym zaangażował się w działalność szkolnego wolontariatu. Otrzymał również wyróżnienie za wykonanie pracy plastycznej prezentującej logo pleneru podczas IX Opolskiego Pleneru Wolontariuszy. Jego hobby to sport, bardzo lubi  siatkówkę i piłkę nożną. W wolnym czasie lubi także grać w gry komputerowe albo na konsoli. Nauka sprawia mu wiele satysfakcji, nie traktuje jej jak zło konieczne. Chętnie uczy się przedmiotów zawodowych, ale lubi też lekcje matematyki czy języka polskiego. W przyszłości chce kontynuować naukę na wymarzonym kierunku studiów informatycznych. Markowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

   

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.