Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Poznaj Polskę

ZSZ Olesno

Biblioteka

Solidarni z Ukrainą

Vulcan e - dziennik

  

 

 

Tomasz Scheffler

 

Ukończył szkołę w roku szkolnym  1990/1991

 W  zawodzie  technik mechanik, specjalność : obróbka skrawaniem

 Obecnie  : konstruktor mechanik w dziale Badania i Rozwoju Zakładu Automatyki firmy Energo – Silesia w Zawadzkiem.

 

 

Wspomina swoją szkołę :  „Jestem absolwentem pierwszego rocznika Technikum Mechanicznego przy ZSZ w Oleśnie. Bardzo dobrze wspominam Grono Pedagogiczne, które zawsze było dla nas życzliwe i chętnie wspierało nas w rozwiązywaniu naszych problemów.

 

Z perspektywy czasu potwierdzam, że dzięki ich wysokim kompetencjom zostałem bardzo dobrze przygotowany do kontynuowania nauki na studiach politechnicznych. Szkoła zawsze wsłuchiwała się w potrzeby uczniów i umożliwiała nam rozwój swoich zainteresowań. W czasach powszechnego nauczania języka rosyjskiego, specjalnie na nasza prośbę umożliwiła nam naukę języka angielskiego. Niezapomniane wspomnienia pozostaną mi z zajęć w ciemni fotograficznej prowadzonej przez p. Pawła Miozgę. To dzięki szkole miałem możliwość odbyć miesięczną praktykę zawodową w zakładach IFA w miejscowości Hale (na terenie dawnej DDR). Bardzo dobre wspomnienia posiadam w związku z uczestnictwem w zajęciach praktycznej nauki zawodu, które odbywały się w warsztatach szkolnych. Zajęcia te były ciekawe i bardzo dobrze oraz bezpiecznie zorganizowane. Pamiętam, że mieliśmy z kolegami satysfakcję, że mogliśmy uczestniczyć w produkcji elementów sprzęgieł wykorzystywanych na kopalni. Miałem wtedy możliwość zapoznania się z charakterem pracy na takich wydziałach jak : tokarki, frezarki, szlifierki, stolarnia, obróbka ręczna, spawalnia i kuźnia. Zdobytą tam wiedze i umiejętności wykorzystuję w pracy zawodowej i w życiu codziennym. Miło wspominam czas kiedy wspólnie z kolegami – Piotrem Seewaldem oraz Piotrem Zającem przygotowywaliśmy naszą pracę dyplomową, która w części praktycznej polegała na zaprojektowaniu i wykonaniu zwijarki do blach.

 

To nauczyciele praktycznej nauki zawodu umiejętnie kierowali naszymi działaniami, zawsze zwracając  nam uwagę na zachowanie dobrych praktyk BHP, nauczyli nas samodzielności i odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

 

Biorąc pod uwagę swoje doświadczenia z nauki w ZSZ Olesno oraz obserwując aktualne osiągnięcia szkoły oraz możliwości rozwoju różnych zainteresowań uczniów, jestem przekonany, że wybór nauki w naszej szkole przez uczniów o zainteresowaniach technicznych jest bardzo bobry.

 

 

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.