Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Poznaj Polskę

ZSZ Olesno

Biblioteka

Solidarni z Ukrainą

Vulcan e - dziennik

   

 

 

 

Kapitan Łukasz Olejnik

 

Ukończył  szkołę w roku szkolnym  2002/2003 w zawodzie  technik elektronik

 Obecnie  : w randze kapitana pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

 

 

Wspomina swoją szkołę :  Czas spędzony w ZSZ im. Józefa Lompy w Oleśnie wspominam bardzo dobrze. W szkole podstawowej bardzo angażowałem się w organizację różnych uroczystości i imprez poprzez granie w zespołach, przygotowywanie nagłośnienia i prowadzenie dyskotek szkolnych. Kiedy padło pytanie co dalej, nie miałem wątpliwości, że musi to być technikum elektroniczne w Oleśnie. Od pierwszych dni w szkole wiedziałem, że dokonałem świetnego wyboru. Kilku nauczycieli pamiętam do dziś : Pani Łapucha, Pani Konieczko, Pan Skuła, Pan Sykulski, Pan Antonowicz, Pan Łęgosz, Pan Lupa. Moim wychowawca była Pani Beata Gorol, dla której było to pierwsze wychowawstwo w ZSZ i dzisiaj mogę powiedzieć, że nie miała łatwo. Jednak udało jej się zapanować nad tą  grupą młodzieży. Doskonale pamiętam i wspominam dyrektora Horsta Chwałka, który zawsze był uśmiechnięty i potrafił dotrzeć do młodzieży, która nie koniecznie była łatwa.

 

Podczas pięcioletniej edukacji w ZSZ spotkałem wielu wspaniałych ludzi.

 

Kiedy kończyłem szkołę średnią byłem zdecydowany : „Chcę zostać strażakiem!”. Pojawiło się wtedy pytanie : czy szkoła średnia w małym mieście jakim jest Olesno przygotowała mnie do dalszej edukacji na tyle, że w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie poradzę sobie bez problemu ?

 

Po pierwszym zjeździe na SGSP wiedziałem, że przygotowany jestem bardzo dobrze.

 

W trakcie studiów rozpocząłem służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie (2006r.) na stanowisku młodszy ratownik kierowca. Po czterech latach służby, ukończeniu studiów inżynierskich i będąc w trakcie studiów magisterskich przeniosłem się do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

 

W chwili obecnej zajmuję stanowisko zastępcy naczelnika wydziału operacyjnego KW PSP     w Opolu i oficera prasowego OKW  PSP.

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i nie mogę doczekać się spotkania „po latach”.

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.