Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Poznaj Polskę

ZSZ Olesno

Biblioteka

Solidarni z Ukrainą

Vulcan e - dziennik

 

 

ks.  Sylwester Pruski

 

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1997/1998 w zawodzie  technik handlowiec. Obecnie: obrał drogę kościelną – po ukończeniu w 2012r. Studium Generale Marcianum w Wenecji. Uzyskał tytuł licencjata rzymskiego, obecnie pełni posługę jako sędzia audytor w Sadzie Diecezji Opolskiej, będąc jednocześnie wikariuszem w Katedrze Opolskiej.

 

 

Wspomina swoją szkołę :  „Moją wychowawczynią w szkole była p. Elżbieta Wężyk – polonistka. Wspominam ją jako kobietę bardzo otwartą i z dystansem. Muszę wspomnieć też p. Kuś, która uczyła nas dużej ilości przedmiotów zawodowych, które w tej chwili nie bardzo mi się przydają ale pamiętam do dziś, co to jest bombaż chemiczny, biologiczny czy techniczny. Muszę wspomnieć p. Koprowskiego i jestem mu wdzięczny, że nauczył mnie myśleć. Oczywiście też p. dyrektora Chwałka – za to, że mnie „zaraził” historią. Było zawsze kilka punktów, a reszta to już opowieść historyczna. Często wspominam też p. Muszyńskiego od w – f, który od pierwszej klasy, jak się dowiedział, że jestem Pruski, a znał wcześniej moje siostry i kuzyna – to wiązał ze mną wielkie nadzieje sportowe, a potem przeżył wielkie rozczarowanie moją postawą życiową. Dużą rolę w moim powołaniu odegrał ówczesny katecheta ks. Wojciech Reisch – osoba wielkiego serca i życzliwości oraz wsparcia."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.