Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

 

 

 

 

 

Michał Szaraniec

 

 

 

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1992/1993 w zawodzie  technik mechanik, specjalność obróbka skrawaniem. Obecnie  pracownik administracji państwowej w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnie – Wydział kryminalny.

 

Wspomina swoją szkołę :  „Na początku muszę się przyznać, iż Technikum Mechaniczne, które ukończyłem w ramach ZSZ nie było szkołą (klasą),            do której zdawałem egzamin do szkoły średniej ! Porażka dydaktyczna, którą poniosłem w innej szkole spowodowała, iż „wylądowałem” w technikum.        Na początku nie byłem z tego powodu zbyt szczęśliwy (zainteresowania humanistyczne) ale przyznaję, że z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień było coraz lepiej. Mam na myśli fajnych ludzi, zarówno nauczycieli, jak      i uczniów, którzy budowali atmosferę zaufania i ciepłych, wzajemnych relacji.

 

Swoją drogą w tamtych „średniowiecznych” czasach stosunek do nauczycieli,    a w szczególności do DYREKCJI (duża czcionka autor), był mieszaniną szacunku i lekkiej bojaźni, co uważam z perspektywy tych lat za wielki atut tamtych czasów. Poznałem spore grono osób, z którymi utrzymuję kontakt do dnia dzisiejszego i to nie tylko na stopie służbowej !!!. No i na koniec muszę się trochę pochwalić  - jako pierwszy wnosiłem  nowy sztandar  szkoły w MDK podczas uroczystości  z okazji 3 Maja (bodajże w 88 lub 89 roku) (rany !!! nie pamiętam !!!).

 

Bardzo mi miło, że będę w tak szacownym gronie na stronie MOJEJ SZKOŁY !!!  Szczególne podziękowania dla Pana Dyrektora Chwałka, mojego pierwszego wychowawcy, który rozpalił we mnie tlące się zainteresowanie historią. Dziękuję”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.