Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

 

 

 

 

 

Michał Szaraniec

 

 

 

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1992/1993 w zawodzie  technik mechanik, specjalność obróbka skrawaniem. Obecnie  pracownik administracji państwowej w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnie – Wydział kryminalny.

 

Wspomina swoją szkołę :  „Na początku muszę się przyznać, iż Technikum Mechaniczne, które ukończyłem w ramach ZSZ nie było szkołą (klasą),            do której zdawałem egzamin do szkoły średniej ! Porażka dydaktyczna, którą poniosłem w innej szkole spowodowała, iż „wylądowałem” w technikum.        Na początku nie byłem z tego powodu zbyt szczęśliwy (zainteresowania humanistyczne) ale przyznaję, że z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień było coraz lepiej. Mam na myśli fajnych ludzi, zarówno nauczycieli, jak      i uczniów, którzy budowali atmosferę zaufania i ciepłych, wzajemnych relacji.

 

Swoją drogą w tamtych „średniowiecznych” czasach stosunek do nauczycieli,    a w szczególności do DYREKCJI (duża czcionka autor), był mieszaniną szacunku i lekkiej bojaźni, co uważam z perspektywy tych lat za wielki atut tamtych czasów. Poznałem spore grono osób, z którymi utrzymuję kontakt do dnia dzisiejszego i to nie tylko na stopie służbowej !!!. No i na koniec muszę się trochę pochwalić  - jako pierwszy wnosiłem  nowy sztandar  szkoły w MDK podczas uroczystości  z okazji 3 Maja (bodajże w 88 lub 89 roku) (rany !!! nie pamiętam !!!).

 

Bardzo mi miło, że będę w tak szacownym gronie na stronie MOJEJ SZKOŁY !!!  Szczególne podziękowania dla Pana Dyrektora Chwałka, mojego pierwszego wychowawcy, który rozpalił we mnie tlące się zainteresowanie historią. Dziękuję”.