Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Poznaj Polskę

ZSZ Olesno

Biblioteka

Solidarni z Ukrainą

Vulcan e - dziennik

 

 

 

 

Grzegorz Kowalik

 

 

 

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1967/1968 w zawodzie monter instalacji sanitarnej. Obecnie mieszka i pracuje w Działoszynie koło Częstochowy, gdzie prowadzi własne biuro projektowe.

 

 

 

Wspomina swoją szkołę: „Byłem jednym z 378 uczniów, którzy w dniu 1 września 1965r. rozpoczynali naukę w nowym budynku ZSZ Olesno. Moim wychowawcą był p. Stefan Tarnowski, który był niezwykle wymagający i człowiekiem z żelaznymi zasadami. Każdy uczeń musiał dbać o kulturę słowa i wygląd. Uczniom w czasie wolnym nie wolno było odwiedzać żadnych lokali, zgodnie z zasad, że bycie uczniem naszej szkoły zobowiązuje i trzeba o tym zawsze pamiętać. W czasie nauki wynajmowałem stancję. Z wielkim sentymentem wspominam swoją polonistką p. Elżbietę Wężyk i matematyczkę p. Hildegardę Jendrzej. Szkoła nauczyła mnie nie tylko zawodu, ale i startu w dorosłe życie. Po zawodówce kontynuowałem naukę w technikum w Raciborzu, a dostałem się tam tylko dzięki wyniesionej z Olesna znajomości rysunku technicznego. Z sentymentem wspominam wycieczkę do Zakopanego i moich kolegów Józka i Zbyszka. Do dnia dzisiejszego przechowuję w moich zbiorach zdjęcia, ale i niezwykle cenne dla mnie nagrody książkowe, które otrzymałem za dobre wyniki w nauce, pomoc w bibliotece czy za udział w konkursie regionalnym dotyczącym znajomości Opolszczyzny. Dzisiaj jestem człowiekiem spełnionym zawodowo  i prywatnie. Interesuję się geografią, literaturą, a fascynuje mnie twórczość poetów wyklętych”.

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.