Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1967438

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Artykuły

Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności - 2010

Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności

3 i 4 grudnia  Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy uczestniczyli w Ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórce Żywności - akcji organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności z siedzibą w Warszawie.

Nasi Wolontariusze zbierali żywność w wybranych sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie  przy ul. Kościuszki

-  w sklepie przy ul. M. Curie Skłodowskiej, (piątek)

-  w sklepie przy ul. Częstochowskiej (piątek)

-  oraz w Delikatesach na Rynku (piątek)

W sumie nasi wolontariusze zebrali 198,24 kg artykułów spożywczych.

Zebrana żywność zostanie rozdzielona pomiędzy  uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Kierownictwu Spółdziełni „Społem”,

Kierownikom sklepów, które udzieliły pomocy w przeprowadzeniu akcji

oraz wszystkim Darczyńcom

składamy gorące podziękowania.

Podziękowania - podatek 1% za rok 2009

Dziękujemy za troskę

Za dawanie i dzielenie się

Za to, że zawsze jesteście

Bo dobroć przyjaciół

Pozostaje w pamięci na zawsze.


30 kwietnia zakończył się okres rozliczeń podatkowych za rok 2009. Na początku listopada  otrzymaliśmy od Urzędu Skarbowego w Oleśnie przekaz w kwocie 1975,80zł. Pieniądze te zostały zebrane z ofiarowanego 1 % podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkól Zawodowych w Oleśnie  z ogromną radością pragnie, w imieniu Swoim i wszystkich uczniów Naszej Szkoły, serdecznie podziękować Osobom - ludziom dobrej woli, którzy dokonali wpłat 1% podatku na konto SPZSZ w Oleśnie.

Dziękujemy z całego serca za wspieranie naszych działań, zapewniając równocześnie, że każdą przekazaną złotówkę przeznaczamy na realizację działań statutowych podejmowanych przez Stowarzyszenia.

Przekazanie nam tych środków finansowych traktujemy nie tylko jako wyraz zaufania do celów wytyczonych przez Stowarzyszenie i sposobu ich realizacji, ale także jako wolę współuczestnictwa  w podejmowanych przez nas działaniach.

Cieszymy się, że wokół nas wciąż są wrażliwi ludzie, którzy rozumieją potrzebę pomocy innym i potrafią dzielić się tym co mają. Jeszcze raz dziękując za okazaną pomoc, wyrażamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie również w przyszłym roku.


Z wyrazami szacunku Zarząd Stowarzyszenia

Podziel się Posiłkiem - 2010

Stowarzyszenie pierwszy raz wzięło udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności - „Podziel się Posiłkiem”

Walka z problemem niedożywienia dzieci jest dawaniem dzieciom szansy na lepszy start w przyszłość, a przez to wkładem w budowanie silnego i zdrowego społeczeństwa. W Polsce około 30% dzieci dotyczy ten problem niedożywienia. Jedną z wielu akcji ludzi dobraj woli jest program społeczny  „Podziel się Posiłkiem”

czytaj więcej

Współpraca z Bankiem Żywności w Opolu

Nawiązanie współpracy z Bankiem Żywności w Opolu z siedzibą w Luboszycach

Działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy podpisało umowę z Bankiem Żywności w Opolu z siedzibą w Luboszycach na przekazywanie gotowych artykułów spożywczych w ramach programu „Dostarczania żywności dla najbardziej potrzebującej ludności Unii Europejskiej 2010”. Umowa obejmuje przekazanie paczek żywnościowych dla 50 uczniów z rodzin o niskim dochodzie na osobę.

Uczniowie otrzymają około 45kg żywności w roku 2010. Wśród artykułów są między innymi: mąka pszenna, mleko, makaron, kasza, cukier ,mało , dżem , ser, musli, dania gotowe itp.

Banki Żywności zajmują się nie tylko przyjmowaniem żywności na cele charytatywne w celu zmniejszenia obszarów niedożywienia w Polsce ale także prowadzi kampanię o niemarnowaniu żywności.

Z badań przeprowadzonych w Unii  Europejskiej wynika że około 1/3 żywności jest marnowane począwszy u producenta i kończąc u konsumenta.

Marnujemy żywność, a w Polsce wielu ludzi jest zagrożonych niedożywieniem.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy włącza się w rozwiązywanie lokalnych problemów społecznych i ekonomicznych społeczności uczniów ZSZ Olesno.

Walne Zgromadzenie - 29.03.2010

OGŁOSZENIE

W dniu 29.03.2010 ( poniedziałek ) odbędzie się

Walne Zgromadzenie Członków

Stowarzyszenia Zespołu Szkól Zawodowych im. Józefa Lompy

Spotkanie odbędzie się  sali nr 15 o godzinie 1530

w Zespole Szkół Zawodowych im J. Lompy w Oleśnie

przy ul. Wielkie Przedmieście 41

Serdecznie Zapraszamy Wszystkich Członków


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl