Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1964606

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Artykuły

Podziękowania - podatek 1% za rok 2012

Podziękowania - podatek 1% za rok 2012


"Bogatym nie jest ten, kto posiada,

lecz ten, kto daje…"

(Jan Paweł II)

PODZIĘKOWANIE

30 kwietnia zakończył się okres rozliczeń podatkowych za rok 20012. Do dziś  
od Urzędu Skarbowego w Oleśnie otrzymaliśmy 1263,90 zł a od Urzędu Skarbowego w Kluczborku 60,40 zł. W sumie z ofiarowanego 1 % podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia zostało zebrane 1324,30.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym Darczyńcom,

przekazującym 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia,

którzy również tym razem wsparli grono

Uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie.


Dziękujemy z całego serca za wspieranie naszych działań, zapewniając równocześnie, że każdą przekazaną złotówkę przeznaczamy na realizację działań statutowych podejmowanych przez Stowarzyszenia.

Przekazanie nam środków pieniężnych traktujemy nie tylko jako wyraz zaufania  do celów wytyczonych przez Stowarzyszenie i sposobu ich realizacji, ale także jako wolę współuczestnictwa  w podejmowanych przez nas działaniach.

Cieszymy się, że wokół nas wciąż są wrażliwi ludzie, którzy rozumieją potrzebę pomocy innym i potrafią dzielić się tym co mają. Jeszcze raz dziękując za okazaną pomoc, wyrażamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie również w przyszłym roku.


Z wyrazami wdzięczności

Zarząd Stowarzyszenia


Podziel się Posiłkiem już 4 i 5 października!

W  piątek i sobotę 4 i 5 października odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności w ramach 11 edycji programu Podziel się Posiłkiem, realizowanego przez Banki Żywności.

Po raz czwarty będą w niej uczestniczyć wolontariusz Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie. Uczniowie będą zbierali żywność w wybranych sklepach Olesna. Będą to

- trzy sklepy Spółdzielni Społem : Delikatesy na Rynku; sklep przy ul. M. Curie Skłodowskiej, oraz sklepie przy ul. Częstochowskiej,

- oraz w sklep Sedal.

 24 wolontariuszy Stowarzyszenia  będzie zbierać produkty oraz zachęcać do zakupów i przekazania żywności dla uczniów i rodzin z najbardziej potrzebujących rodzin.

Darczyńcą może być każdy.

W sklepach, przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze, którym będzie można przekazać produkty żywnościowe – najlepiej te z długą datą ważności np.: olej, cukier, konserwy mięsne  rybne i warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy.

W ubiegłym roku zebraliśmy ilość żywności 294kg żywności

Mamy nadzieję, że tym razem wynik będzie wyższy i w ramach Podziel się Posiłkiem, uda nam się przekazać kolejny paczki żywności  dla potrzebujących dzieci.

Zapraszamy wszystkich ludzi o otwartych sercach do przyłączenia się do zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem  już 4 i 5 października!

Olescy przedsiębiorcy, właściciele sklepów oraz hurtowni mogą także w dniu 4 października  przekazać produkty bezpośrednio do szkoły do sekretariatu uczniowskiego, który mieści się na parterze.

Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Nagroda

Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Korzystając z uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego

dla klas kończących Zasadniczą Szkołę Zawodową ,

Joachim Rataj, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy wręczył nagrodę pieniężną

 dla ucznia

klasy IIIa

Sebastiana Ledwiga

za udział i wyróżnienie i stopnia

W I Ogólnopolskim Konkursie

„Sprawny w Zawodzie - Stolarz”

 

I Ogólnopolski Konkurs Sprawny w Zawodzie – Stolarz odbył się w Oświęcimiu 3 marca 2013 r.  Wzięli w nim udział trzej uczniowie naszej Szkoły. Byli to Sebastian Ledwig, Roman Marzec i Damian Huć z klasy IIIa kształcący się w zawodzie stolarz. Stanęli oni do zmagań z 44 innymi uczestnikami z całej Polski np.: z Radomia, Augustowa, Gdańska, Szczecina i Poznania.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

- pierwszy - test składający się z 50 pytań

- drugi - to zadania praktyczne, w których uczniowie musieli się wykazać umiejętnością wykonania prac stolarskich i obsługi elektronarzędzi.

Sebastian Ledwig zajął czwarte miejsce i otrzymał Wyróżnienie I Stopnia.
Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego z Oświęcimia i Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej z Kalwarii Zebrzydowskiej.Związani z Oleska Zawodówką

Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób czują się związani z Oleska Zawodówką  prosimy o powiększenie grona naszego Stowarzyszenia.
Każda inicjatywa i jakiekolwiek wsparcie  
(finansowe, rzeczowe, doradcze i inne) jest bardzo mile widziane.
Chcielibyśmy, aby wszystkim nam przyświecały słowa M. Schelera,  
który powiedział:

„Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy coś daje.
Albowiem większym szczęściem jest dawać niż brać”

 

Aby zostać członkiem zwyczajnym, należy wypełnić deklarację   
(wzór deklaracji do pobrania w sekretariacie szkoły i tam także można uzyska wszelkie informacje o Nas) a także uiścić składkę w wysokości 10 złotych.

 

Członkiem zwyczajnym, zgodnie z § 12 p. 1 Statutu Stowarzyszenia może być każda osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych i nie pozbawiona praw publicznych.

 

Osoby zainteresowane działalnością w Stowarzyszeniu bądź udzieleniem wsparcia finansowego prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

34 358 26 15

lub elektroniczny:

zszolesno@o2.pl


O szczegółowych inicjatywach podejmowanych przez Stowarzyszenie będziemy informować na bieżąco, na stronie internetowej szkoły: www.zszolesno.pl.
Uchwała Nr 2


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl