Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Biblioteka

Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2757972

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Franciszek Pietrzok

Ukończył szkołą w roku szkolnym 1970/1971 w zawodzie ślusarz. Obecnie prowadzi z sukcesem własny zakład Kamieniarski w Oleśnie.Wspomina swoją szkołę: „Nie pracuję obecnie w wyuczonym zawodzie, gdyż odziedziczyłem zakład po ojcu i kontynuuję tradycje rodzinne. W szkole chodziłem do klasy wielozawodowej. Pamiętam z klasy moich kolegów: Mariana Czaję, Jana Buchwalda i Suslika - imienia już nie pamiętam. Miło wspominam p. Matyjową i p. Wężykową, pana Wężyka z którym miałem fizykę, p. Kokot od materiałoznawstwa i p. Rutkowskiego  od w-f. Do szkoły miałem blisko i nie spóźniałem się. Były to ciekawe czasy. Pamiętam 6 – tygodniowy kurs w Krapkowicach- tylko my grupa ślusarska. Zajęcia praktyczne odbywałem w zakładzie u p. Alfreda Benskiego   na ul. Kilińskiego. Nigdy nie żałuję że uczyłem się tego zawodu, bo przydaje mi się to obecnie w zawodzie. Każdemu życzę mieć dwa zawody, bo się naprawdę przydaje. Wręcz się z tego cieszę.”.

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl