Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2769028

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

ZSZ na Facebook

ZSZ Olesno - Nowości

Nowości w Bibliotece

Zapraszamy do słuchania lektur na audiobookachNiniejsza książka jest zaproszeniem do przechadzki po galerii literacko-malarskiej, gdzie umieszczono obrazy stworzone zarówno kreską oraz barwną linią, jak i słowem. Czytelnik, który zechce z tego zaproszenia skorzystać, odbędzie niezwykłą podróż po kolejnych rozdziałach jak po muzealnych salach. Będzie miał okazję poznać związki "sztuk siostrzanych" - malarstwa i literatury. Fragmenty dzieł pióra i dzieł pędzla - nawiązujące do siebie, komentujące się,  uzupełniające czy polemizujące ze sobą - ukażą literaturę i malarstwo w zupełnie nowym świetle. Warto się przekonać, jak silne związki łączą sztuki posługujące się odmiennymi środkami wyrazu.
KSIĄŻKA SZCZEGÓLNIE WAŻNA DLA MATURZYSTÓW PRZYGOTOWUJĄCYCH PREZENTACJĘ Z JĘZYKA POLSKIEGOSyntezy niemal 40 literatur świata. Omówienia 700 najważniejszych i najbardziej znanych dzieł literatury światowej. Sylwetki ponad 3000 pisarzy róż nych kultur i czasów. Najważniejsze nagrody literackie na świecie. Alfabetyczny indeks wszystkich haseł. Wynik pracy naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych polskich uczelniTo zbiór wybranych sloganów reklamowych, które pojawiły się w reklamach telewizyjnych po 1996 roku, a które weszły do słownictwa codziennego. Slogany uporządkowane są alfabetycznie i opisane. Słownik podaje też nazwę i kategorię reklamowanego produktu oraz rok publikacji sloganu. Zawiera też ciekawe i użyteczne indeksy, np. sloganów najdłużej wykorzystywanych w kampaniach reklamowych, słów kluczowych najczęściej występujących w sloganach, a także indeks ważnych konkursów reklamowych w Polsce.
Przedmowę do słownika napisał profesor Bralczyk, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy.

Szczegółowa charakterystyka epok literackich (tło historyczne, architektura, rzeźba, malarstwo, muzyka, filozofia, programy literackie)
Literatura polska i powszechna . Biogramy pisarzy i poetów. Szczegółowe (historia powstania, wydanie, treść, problematyka, budowa) i przejrzyste opracowania utworów. Konteksty literackie, plastyczne i filmowe. Tabele, schematy, wykresy porządkujące najważniejsze zagadnienia. Tematy wypracowań odnoszące się do danego tematu czy twórcy. Bibliografia pomocna przy szukaniu materiałów do wypracowań i prezentacji maturalnych. Słowniczek pojęć. Zebrane w jednej książce informacje pomocne w powtórkach materiału z języka polskiego i przy pisaniu wypracowań.
Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl