Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2227065

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 133 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Wycieczka przedmiotowa „budowlańców”

W dniu 12.06.2013r. „budowlańcy” uczniowie klas technikum Ibm i IIItb wzięli udział w wycieczce przedmiotowej. Celem wycieczki było zwiedzanie Cementowni Opole oraz Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Młodzież wraz z opiekunami Panią Grażyną Chlebowską oraz Panią Moniką Michnik zapoznała się z ponad 100- letnią historią zakładu oraz kolejnymi etapami jego rozwoju i unowocześniania technologii produkcji cementu. Grupa miała możliwość przejścia całego cyklu produkcyjnego począwszy od labolatorium poprzez sterownię, piece, młyny, aż po paczkarnię i załadunek gotowego produktu na środek transportu. Przewodnik- przedstawiciel cementowni wyczerpująco objaśniał uczniom pracę na kolejnych stanowiskach. Druga część wycieczki Muzeum Wsi Opolskiej dostarczyła uczestnikom zarówno wiedzy na temat historii budownictwa regionalnego jak również poznania stworzonych przed wiekami konstrukcji , które mimo upływu czasu przetrwały do dziś. Uczestnicy wycieczki wymieniając się swoimi wrażeniami szczęśliwie wrócili pod szkołę.

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl