Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2227065

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 128 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Warsztaty Geograficzne

W dniu 14.11.2012 r. uczniowie klas 2IH i 2KH oraz tegoroczni maturzyści udali się na warsztaty geograficzne do Sosnowca, które odbyły się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.  Celem warsztatów było zapoznanie się z technikami prognozowania pogody a także rozpoznawaniem i określaniem skał. Cała grupa uczniów była podzielona na dwie mniejsze grupy. Pierwsza z grup udała się na zajęcia związane z prognozowaniem pogody a druga na zajęcia o rozpoznawaniu skał.

Na prognozowaniu pogody uczniowie zapoznali się z technikami badawczymi, mapami synoptycznymi oraz ogólną wiedzą na temat pogody. Ich zadaniem było wykonanie prognozy dla wybranego miasta naszego kraju oraz przedstawienie wyników w postaci prezentacji.

Badanie skał sprawiło uczniom większą trudność, gdyż to zadanie nie należy wcale do łatwych.          Po zapoznaniu się z wiedzą ogólną na temat skał uczniowie mieli za zadanie rozpoznanie, nadanie nazwy i zaklasyfikowanie danej skały do jednej z grup skał: magmowej, osadowej i metamorficznej.             Po trudnym zadaniu efekt końcowy obu grup był bardzo zadowalający.

Wyjazd na warsztaty pozwolił uczniom zaczerpnąć większej wiedzy na temat i przewidywania zmian pogody oraz rozpoznawania skał.  Uczniowie byli bardzo zadowoleni  z wyjazdu a opiekunowie nie musieli wstydzić się za naszych uczniów, gdyż byli bardzo zdyscyplinowani  i wykazali się dużą wiedzą.

zobacz zdjęcia >>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl