Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2746425

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

„Historia lokalna w powiecie oleskim”

25 września 2019 r. odbyła się  175 edycja spotkań z cyklu „Historia lokalna w powiecie oleskim”, będąca jednocześnie jubileuszem 20 – lecia ich organizacji.

Honorowym gościem jubileuszu był pan Marek Szołtysek - śląski pisarz, dziennikarz, historyk, autor książek związanych z kulturą i kuchnią śląską, który w trakcie imprezy  zaprezentował gawędę pt. „Kuchnia śląska stara jak świat”.

W spotkaniu  udział wzięła  młodzież z klasy 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych, która pod kierunkiem  Magdaleny Piastowskiej i Wioletty Wacheckiej przygotowała i pochwaliła się swoim wypiekiem, czyli pysznymi  śląskimi ciasteczkami.

W zestawie znalazły się:

Kruche ciasteczka z maszynki, kokosanki, makrony, amerykany, kartofelki marcepanowe,  marcepanki , wafelki śmietankowe, kakaowe, futermeloki, ciasteczka serowe, kruche ciasteczka kakaowe wyciskane, biszkopciki z marmoladą, bajaderki, anyżki, kruche ciasteczka z bezą i orzechem

Młodzież w składzie: Gabriela Jeziorowska, Nikola Kmieć, Justyna Ligendza, Dominika Łątka,Michaela Niesłony, Tomasz Siemski, Łukasz Suda, Żaklina Wodarczyk  w strojach kucharskich częstowała zebranych gości udekorowanymi ciasteczkami.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl