Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Biblioteka

Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2761958

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Akcja żywność

W dniach 24 i 25 września Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności z siedzibą w Warszawie „Podziel się Posiłkiem”.

Akcja polegała na zbiórce artykułów spożywczych w punktach handlowych. Nasi Wolontariusze : Patrycja Włóczyk, Joanna Bensz, Anna Szewc, Monika Jasińska, Edyta Stelmaszczyk, Marta Wieczorek, Magdalena Dworacka, Martyna Świtała, Sandra Nowak, Nikola Mainka, Aneta Mazur, Sandra Bienias, Mateusz Nowak i Sebastian Michalski zbierali żywność w wybranych sklepach:

- Biedronka w Oleśnie przy ulicy Kluczborskiej , (piątek)

- Sedal w Oleśnie przy ul. Słowackiego (piątek, sobota)

- Spółdzielnia PSS Społem z siedzibą w Oleśnie  przy ul. Kościuszki umożliwiła zbiórkę w kilku swoich placówkach

-  w sklepie przy ul. M. Curie Skłodowskiej, (piątek)

- w sklepie przy ul. Częstochowskiej (piątek)

- oraz w Delikatesach na Rynku (piątek)

W sumie nasi wolontariusze zebrali 363,35 kg artykułów spożywczych. Otrzymaliśmy także za pośrednictwem Banku Żywności w Luboszycach 120.64kg żywności zebranej w  Strojcu przez pana Karola Korzeniowskiego  62,64 kg (kasza, makaron, mąka, ryż, cukier, olej, słodycze i płody rolne) i w  Wysoce przez panią Renatę Wolny 58 kg (cukier, mąka, krupczatka, olej).  Dzięki ofiarności ludzi udało się zebrać 483,99 kg żywności, która zostanie rozdzielona pomiędzy 70 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, z najbardziej potrzebujących rodzin.

Kierownictwu sklepów, które udzieliły zgody na przeprowadzenie akcji oraz wszystkim darczyńcom składamy gorące podziękowania

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl