Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2597534

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Spotkanie z Żołnierzem Sił Specjalnych

W dniu 29 października gościł w naszej szkole Żołnierz Sił Specjalnych - plutonowy w rezerwie pan Damian Sobieralski. Spotkanie, w którym uczestniczyły klasy 4 technikum i 3 szkoły zasadniczej zawodowej, zorganizowano w związku z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pan Damian Sobieralski jest weteranem wojennym, uczestniczył pięciokrotnie w operacjach wojskowych i pokojowych na świecie, m.in. w Afganistanie, Iraku i Bośni. Nasz gość opowiadał o swojej służbie zawodowej, niebezpiecznych interwencjach w czasie zagranicznych operacji wojskowych oraz  odpowiedzialności i ryzyku, jakie niesie ze sobą taka praca. Duże zainteresowanie wśród  widzów wzbudziło wyposażenie munduru polowego żołnierza oraz różne odznaczenia jakie zdobył nasz gość. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Okazało się, że poruszona podczas spotkania tematyka wojskowa zainteresowała zarówno chłopców, jak i dziewczęta, które też być może w przyszłości chciałyby zostać profesjonalnymi żołnierzami, służącymi swojej ojczyźnie. 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl