Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2227063

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 121 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Klasy pierwsze w teatrze

Klasy pierwsze w teatrze


23 lutego 2012 miał miejsce wyjazd klas pierwszych technikum na spektakl W.Szekspira „Makbet”. Udział w przedstawieniu miał zwrócić uwagę uczniów na sposób przełożenia tekstu literackiego na język teatru. Oglądana inscenizacja „Makbeta” została przygotowana przez Teatr z Czeskiego Cieszyna pod kierunkiem Bogdana Kokotka. Była ona wielokrotnie prezentowana na licznych festiwalach i widowiskach plenerowych i nieodmiennie spotykała się z entuzjastycznym przyjęciem. Reżyser spektaklu wypełnił inscenizacje cytatami z największych światowych realizacji „Makbeta”. Ciekawym zabiegiem scenicznym jest wprowadzenie niemalże do każdej sceny wiedźm,kreujących zdarzenia i świetnie rytmizujących cały spektakl. Dużym plusem przedstawienia jest niezwykła, a zarazem uniwersalna scenografia , na uwagę zasługują również piękne klasyczne kostiumy. Dramat od dawna będący elementem kanonu lektur wzbudził duże zainteresowanie młodzieży, choć odbiór dramatu był różny. Dla jednych to, co zobaczyli będzie doskonałym uzupełnieniem omawianego na lekcji tekstu, dla części pozostanie niezrozumiałą zagadką. Jedno jednak jest pewne-każdy wyjazd do teatru przyzwyczaja uczniów do odbioru tekstów kultury o różnym stopniu trudności i kształtuje w młodzieży postawę świadomego widza.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl