Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2664674

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Zakończenie roku szkolnego w ZSZ w Oleśnie

22 czerwca uczniowie  czterech klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz uczniowie klas promocyjnych spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego, która jak zawsze odbyła się   w gościnnym Miejskim Domu Kultury. W  uroczystości udział  wzięli znamienici goście: Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie pan Alojzy Bardorz, Pierwszy Podstarszy pan Manfred Szropa,  Drugi Podstarszy pan Gerard Blaszczok, wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Opolu pan Artur Kniejski, kierownik biura cechu pan Paweł Miozga oraz  panowie Edward Bartyla i Franciszek Sklorz. Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć również pracodawców naszych uczniów, których reprezentowali pani Sylwia Macioł oraz panowie Piotr Sklorz, Jarosław Kiełbus, Roman Giza i Hubert Brodacki.  Uroczystość uświetnili również swoją obecnością naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego pani Renata Płaczek-Zielonka, przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego pan Bogdan Syrek  oraz reprezentujący Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP pan Marcin Kołacha. Z kolei przyjaciół szkoły reprezentowali panowie Sławomir Jagiełła i Krystian Brodacki.  Z murami szkoły definitywnie pożegnali się uczniowie czterech klas wielozawodowych: 3a,3b,3c, 3d w sumie 80 absolwentów. Młodsze  klasy pożegnały swoich kolegów uroczystą galą „Józefów” i okolicznościowym prezentem. Absolwenci mogli też zobaczyć prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Joannę Bryłę, a także prezentację „Jaki to był rok”  przygotowaną przez ucznia Marka Sigmunda. Specyfiką szkół zawodowych jest to, że młodzież musi wykazywać się wynikami nie tylko w szkole, ale przede wszystkim na praktycznej nauce zawodu, dlatego też najlepsi uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez cech i swoich pracodawców, a także nagrody książkowe ufundowane przez Komitet Rodzicielski. W trakcie takiej uroczystości nie mogło zabraknąć wzruszeń, pożegnań, kwiatów. Na zakończenie, absolwenci podtrzymując tradycję szkoły zasadzili swoje drzewka, a także stanęli do ostatniego pamiątkowego zdjęcia z wychowawcami i dyrektorem szkoły. Niewątpliwie te trzy lata na zawsze zostaną w ich pamięci, szkolne przyjaźnie, miłości, wspólne wycieczki i czas spędzony na zajęciach to bagaż doświadczeń, którego nikt im już nie odbierze. Teraz czekają ich jeszcze egzaminy potwierdzające ich przygotowanie zawodowe, więc życzymy im przysłowiowego „połamania pióra”, a później dobrych i wyrozumiałych pracodawców oraz szczęśliwego startu w dorosłe życie! Klasom promocyjnym zaś życzymy bezpiecznych i udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl