Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2227065

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 133 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Konkurs krasomówczy

Konkurs krasomówczy


 28 lutego w MDK w Oleśnie odbyła się 12 edycja konkursu krasomówczego pt. ”Szukamy autorytetów”, przygotowana przez uczniów ZSZ pod kierunkiem polonistek pani Renaty Jerki i Beaty Szymczak. Każdego roku ta cykliczna impreza odbywa się pod innym hasłem. W latach ubiegłych uczniowie biorący udział w konkursie prezentowali sylwetki ludzi świata kultury,  mediów, sportu… W tym roku poszukiwania zawężone zostały do prezentacji sylwetek odkrywców i wynalazców. W konkursie udział wzięła grupa 11 uczniów reprezentujących klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum. Występując według wcześniej wylosowanej kolejności prezentowali: Arek Korzekwa  postać Carla Benza, Damian Warmuzek i Patryk Ślusarczy -Tomasa Edisona, Przemek Wiktorek- Alexandra Bella, Artur Bębenek- Krzysztofa Kolumba, Marek Wolny- Steva Jobsa, Ilona Ochman- Marię Skłodowską- Curie, Tomek Wójcik- Nikola Tesla ,Kamil  Zając- Jacka Karpińskiego, Marek Kraska- Leonarda da Vinci, a Patrycja Wręczycka- Rudolfa Disla. Ocenie podlegała zawartość merytoryczna prezentacji, poprawność językowa, ale także ogólna prezencja i swoboda wypowiedzi. Młodzi ludzie prezentowali postawy, które według nich można uznać za autorytety. W wielu wystąpieniach przewijał się motyw, że w dzisiejszym zabieganym świecie wszystkim ciężko się żyje, nie ma czasu na pasje, rozbudzanie zainteresowań i dlatego tak bardzo potrzebne są wzorce, które  pokażą, że warto mieć cel ,do którego się dąży, bo dzięki temu można odnieść  wielki sukces, często na skalę światową. Ostatecznie jury wyłoniło troje najlepszych mówców: Kamila Zająca, Tomasza Wójcika, obaj z 3 klasy technikum informatycznego i Ilonę Ochman, tegoroczną maturzystkę. Laureaci otrzymali  nagrody pieniężne ufundowane przez Komitet Rodzicielski. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl