Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2321607

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Wycieczka klas trzecich do Zakopanego

Od 27 września 2017 roku uczniowie klasy III ti, III eb i III kh mogli podziwiać piękno polskich gór. Trzydniowa wycieczka miała na celu nie tylko turystykę i rekreację , ale również integrację klas trzecich, które już za rok wspólnie będą się bawić na studniówce. Bazą wypadową wycieczki była malowniczo położona wioska Murzasihle. Z okien zajmowanych pokojów mogliśmy podziwiać przepiękne widoki. Pogoda nam dopisała. Pierwszego dnia po przyjeździe zaplanowaliśmy wyjście nad Morskie Oko. Trasa nie była trudna, a my mogliśmy przyzwyczaić swoje nogi do trudniejszej trasy planowanej na następny  dzień. Drugiego dnia naszym celem był Kasprowy Wierch. Wyjście rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem, który opowiedział nam o funkcjonowaniu Tatrzańskiego Parku Narodowego i  zasadach obowiązujących na jego terenie. Pod jego przewodnictwem ruszyliśmy zdobywać szczyty. Okazało się , że dla wielu z nas nie było to łatwe przejście. Były krew, pot i łzy, ale nagrodą za nasz wysiłek była satysfakcja ze zdobycia szczytu. Udało się to nawet tym, którzy nie wierzyli, że postawią tam nogę. Mimo dość trudnych warunków i śniegu w górnych partiach gór udało nam się osiągnąć cel i bezpiecznie zejść do Kuźnic. Ostatni dzień spędzaliśmy w stolicy polskich gór. Ze zboczy Gubałówki podziwialiśmy piękną panoramę miasta, zjechaliśmy kolejką z Butorowego Wierchu i pospacerowaliśmy po Krupówkach. W dobrych humorach , zadowoleni z  siebie w piątek wieczorem wróciliśmy do Olesna. Opiekunami uczniów na wycieczce byli p.Paweł Marciniszyn, p.anna Bednarek i p.Joanna Krawczyk.

zobacz zdjęcia>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl