Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2321540

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Wycieczka w Bieszczady

W dniach 25,26 i 27 września 2017r.  klasy drugie technikum wraz z opiekunami Panią Brygidą Liberą, Grażyną Chlebowską oraz Panem Sebastianem Jokielem i Zygfrydem Kuligiem były na wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Bieszczadach. W pierwszym dniu młodzież zwiedziła kompleks pałacowy w Łańcucie w skład, którego wchodził piękny Łańcucki park w stylu angielskim, interesujące wnętrza pałacu oraz  wozownia z wieloma różnorodnymi powozami, którymi poruszała się dawna arystokracja. W tym dniu  młodzież weszła również na największą w Polsce zaporę na jeziorze Solińskim, aby  stamtąd podziwiać jezioro wtopione w piękny bieszczadzki krajobraz. Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania wnętrza zapory, a następnie cała grupa wraz z przewodnikiem udała się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zdobywając Bukowe Berdo. Pogoda była piękna, więc wspaniałe widoki ze szczytu gór niczym nie były zakłócone. W tym dniu młodzież również obserwowała  żubry w zagrodzie znajdującej się na terenie Parku, a pod wieczór jeszcze raz z punktu widokowego mogła podziwiać jezioro Solińskie. W dniu powrotu odwiedziliśmy Park miniatur w ośrodku Caritas w Myczkowicach, gdzie  zobaczyliśmy makiety cerkwi grekokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo- wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy wiernie odtworzone w skali 1:25. Kolejnym punktem programu było największe muzeum etnograficzne w Polsce: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Na terenie muzeum przenieśliśmy się do początku XX wieku podziwiając rekonstrukcję centrum małego galicyjskiego miasteczka, a także  w typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród z okresu od XVII do XX wieku.
Przejechaliśmy prawie 1200 km w trzy dni, dodatkowo w trasie odwiedziliśmy kilka Mc Donaldów i zmęczeni, ale pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domów.

zobacz zdjęcia>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl