Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2597584

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2 - druga edycja

Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2” to już druga edycja projektu Samorządu Województwa Opolskiego dla szkół zawodowych. Realizują go Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji (RCRE) w Opolu we współpracy z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG ) oraz z Politechniką Opolską i miastem Opole.

Biorą w nim udział 33 szkoły zawodowe i technika z całego regionu – ich uczniowie, dyrektorzy, nauczyciele i instruktorzy. Głównym celem projektu jest zbliżenie środowiska szkół zawodowych w woj. opolskim do lokalnego biznesu, który w naturalny sposób poszukuje kadry wśród wychowanków tych szkół.

Na obecną chwilę w naszej szkole  realizowane są następujące działania:

 • staże zawodowe; już w ferie zimowe pierwsze staże zawodowe rozpoczynają uczniowie: Dominik Morcinek, Monika Janik, Katarzyna Nonas, Paweł Jeziorowski i Adam Paśmionka
 • warsztaty z doradztwa zawodowego; dziesięcioosobowa grupa uczniów: Dominik Aksamit, Monika Janik, Adam Paśmionka, Aleksandra Plewińska, Amadeusz Syrek oraz dziewczyny z grupy Design-thinking,  wzięła udział w dwudniowych warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego
 • praca grupy kreatywnego myślenia „design-thinking”, która opracowuje strategię sprzedaży mebli dla Dobroteki w Dobrodzieniu, a należą do niej: Ewelina Kiełbus, Amanda Łyszczarek, Dominika Liguda, Agnieszka Jedzik i Sara Mieszalska.
 • kursy przygotowawcze na studia techniczne; 11 marca rusza kurs z języka niemieckiego, w którym wezmą udział:  Sara Jagoda,  Justyna Jamrozy, Patryk Ciszkiewicz, i Agata Nowak

W działania projektu zaangażowani są również nauczyciele. Na dwudniowych warsztatach: Skuteczna komunikacja kluczem do sukcesu i Coaching grupowy w obszarze kompetencji zawodowych były p. Anna Bednarek i Sylwia Cieśla.  Natomiast p. Wojciech Motus 11 lutego rozpocznie  kurs: Grafika 3D – modelowanie i animowanie obiektów w programie Blender.

25 stycznia 2017 roku odwiedzili naszą szkołę i spotkałi się z uczniami biorącymi udział w projekcie Opolskie Szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2,  pan Adam Koj – kierownik merytoryczny projektu oraz pani Anna Tęgosik – specjalista Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera.

Przedstawili zadnia projektu i korzyści z jakich uczniowie mogą czerpać biorąc udział w projekcie.

W dalszej kolejności będą realizowane zadania takie jak: 

 • kursy zawodowe podnoszące kwalifikacje dla uczniów
 • spotkania uczniów z lokalnym biznesem;
 • spotkania przedstawicieli firm, szkół i samorządu
 • warsztaty dla dyrektorów szkół i przedstawicieli firm,
 • praca zespołów kreatywnego myślenia „design thinking.
 • staże zawodowe dla uczniów
 • staże zawodowy dla nauczyciela
Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl