Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2769380

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Zawody w piłce halowej chłopców i dziewcząt

4 listopada 2016 roku odbyły się zawody w piłce halowej chłopców.  Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół średnich , które zostały rozlosowane do dwóch grup:

I grupa: ZSZ Olesno, LO Praszka, ZSP Dobrodzień.

II grupa: LO Olesno, ZSEiO Olesno, ZS Gorzów Śląski.

W półfinale walczyły po dwie drużyny z każdej grupy. Nasza szkoła zmierzyła się z oleskim ekonomikiem. W regulaminowym czasie gry szkoły zremisowały i dopiero w rzutach karnych uczniowie naszej szkoły pokonali drużynę ZSEiO 3:2 , w ten sposób zapewniając sobie udział w finale. Niestety w tym roku szkolnym naszej drużynie nie udało się zdobyć tytułu Mistrza Powiatu Oleskiego, ponieważ w finale zostali pokonani przez drużynę LO Praszka wynikiem 3:2. Mimo wszystko nasi uczniowie, zajmując drugie miejsce w powiecie, zakwalifikowali się do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kluczborku.  Skład ZSZ Olesno tworzyli: Bartłomiej Klonowski, Patryk Osadnik, Adrian Jonek, Sebastian Prochota, Krzysztof Rataj, Adam Skupiński, Paweł Sklorz,Jacek Reczko, Radosław Kansy,  Oliver Kalus, Daniel Ostrzecha. Opiekun drużyny jest pan Dariusz Rozik.

Z kolei 7 listopada 2016 roku, odbył się powiatowy finał w piłce halowej dziewcząt. Do zawodów, które rozgrywane były systemem "każdy z każdym", przystąpiło pięć drużyn z następujących szkół: ZSZ Olesno, ZS Gorzów Śląski, LO Olesno, ZSP Dobrodzień, ZSEiO Olesno. Uczennice naszej szkoły słabo rozpoczęły zawody, gdyż w pierwszym meczu pomimo dużej przewagi nad oleskim ogólniakiem zremisowały 1:1 ,a w drugim starciu przegrały z oleskim ekonomikiem  1:0. Jednak w kolejnych dwóch meczach, nasza drużyna w pełni się zrehabilitowała  i pokonała dziewczyny z Gorzowa i Dobrodzienia wynikiem 4:0, uzyskując tym samym  tytuł Wicemistrza Powiatu Oleskiego.

Najwięcej bramek w turnieju zdobyła uczennica 3tk Natalia Flak. Skład żeńskiej drużyny ZSZ Olesno tworzyły: Luiza Pradella, Dagmara Kos, Oliwia Pietrzak, Natalia Flak, Karolina

Wolna , Amanda Łyszczarek, Ewelina Kiełbus, Anna Skibińska, Aleksandra Plewińska, Agnieszka Jedzik, Simona Werner, Mariola Łątka. Opiekun tego zespołu był również pan Dariusz Rozik. Obu drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl