Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Biblioteka

Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2761927

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.plks.  Sylwester Pruski

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1997/1998 w zawodzie  technik handlowiec. Obecnie: obrał drogę kościelną – po ukończeniu w 2012r. Studium Generale Marcianum w Wenecji. Uzyskał tytuł licencjata rzymskiego, obecnie pełni posługę jako sędzia audytor w Sadzie Diecezji Opolskiej, będąc jednocześnie wikariuszem w Katedrze Opolskiej.


Wspomina swoją szkołę :  „Moją wychowawczynią w szkole była p. Elżbieta Wężyk – polonistka. Wspominam ją jako kobietę bardzo otwartą i z dystansem. Muszę wspomnieć też p. Kuś, która uczyła nas dużej ilości przedmiotów zawodowych, które w tej chwili nie bardzo mi się przydają ale pamiętam do dziś, co to jest bombaż chemiczny, biologiczny czy techniczny. Muszę wspomnieć p. Koprowskiego i jestem mu wdzięczny, że nauczył mnie myśleć. Oczywiście też p. dyrektora Chwałka – za to, że mnie „zaraził” historią. Było zawsze kilka punktów, a reszta to już opowieść historyczna. Często wspominam też p. Muszyńskiego od w – f, który od pierwszej klasy, jak się dowiedział, że jestem Pruski, a znał wcześniej moje siostry i kuzyna – to wiązał ze mną wielkie nadzieje sportowe, a potem przeżył wielkie rozczarowanie moją postawą życiową. Dużą rolę w moim powołaniu odegrał ówczesny katecheta ks. Wojciech Reisch – osoba wielkiego serca i życzliwości oraz wsparcia."

 

 
Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl