Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2768664

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

ZSZ na FacebookMichał SzaraniecUkończył szkołę w roku szkolnym 1992/1993 w zawodzie  technik mechanik, specjalność obróbka skrawaniem. Obecnie  pracownik administracji państwowej w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnie – Wydział kryminalny.

Wspomina swoją szkołę :  „Na początku muszę się przyznać, iż Technikum Mechaniczne, które ukończyłem w ramach ZSZ nie było szkołą (klasą),            do której zdawałem egzamin do szkoły średniej ! Porażka dydaktyczna, którą poniosłem w innej szkole spowodowała, iż „wylądowałem” w technikum.        Na początku nie byłem z tego powodu zbyt szczęśliwy (zainteresowania humanistyczne) ale przyznaję, że z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień było coraz lepiej. Mam na myśli fajnych ludzi, zarówno nauczycieli, jak      i uczniów, którzy budowali atmosferę zaufania i ciepłych, wzajemnych relacji.

Swoją drogą w tamtych „średniowiecznych” czasach stosunek do nauczycieli,    a w szczególności do DYREKCJI (duża czcionka autor), był mieszaniną szacunku i lekkiej bojaźni, co uważam z perspektywy tych lat za wielki atut tamtych czasów. Poznałem spore grono osób, z którymi utrzymuję kontakt do dnia dzisiejszego i to nie tylko na stopie służbowej !!!. No i na koniec muszę się trochę pochwalić  - jako pierwszy wnosiłem  nowy sztandar  szkoły w MDK podczas uroczystości  z okazji 3 Maja (bodajże w 88 lub 89 roku) (rany !!! nie pamiętam !!!).

Bardzo mi miło, że będę w tak szacownym gronie na stronie MOJEJ SZKOŁY !!!  Szczególne podziękowania dla Pana Dyrektora Chwałka, mojego pierwszego wychowawcy, który rozpalił we mnie tlące się zainteresowanie historią. Dziękuję”.

 
Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl