Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2302347

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Konkurs szkolny MAM TALENT

Już po raz czwarty w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotował konkurs talentów. Na początku programu prowadzący przedstawili jury, które w tym roku tworzyli: dyr Horst Chwałek jako przewodniczący, pani Aneta Ulbrich jako ekspert talentów wokalnych, pan Krzysztof Antonowicz jako ogólnoświatowy krytyk wszelkiego rodzaju rzemiosła oraz ks. Łukasz Żaba jako wsparcie duchowe uczestników. W jury zasiadł również pan Joachim Rataj – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZSZ w Oleśnie.

czytaj więcej >:>>

Finał turnieju bowlingowego szkół średnich

W dniu 22 maja 2013r. odbył się finał turnieju bowlingowego szkół średnich, w którym udział wzięło 11 uczniów z najlepszymi wynikami z eliminacji z dnia 15 marca. Turniej bowlingowy był nagrodą dla uczniów dwóch klas, które zwyciężyły w rankingu frekwencji w I semestrze 2012/2013roku mianowicie klasy Ic i klasy Iih. W finale zagrali: Grzegorz Kostorz, Grzegorz Jeziorowski, Piotr Świerc, Dawid Bieniek z klasy Ic oraz Damian Dąbrowski, Bartłomiej Nikel, Michał Sobczak, Kamila Nowińska, Katarzyna Kubik oraz Przemysław Korzonek, Dariusz Mann z klasy Iih.

Nasi uczniowie nie wygrali turnieju ale dobrze się bawili i przede wszystkim propagowali zdrowy styl życia poprzez rekreację ruchową i grę w kręgle.

zobacz zdjęcia >>>>

Wycieczka przedmiotowa z biologii

Uczniowie ZSZ bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach na świeżym powietrzu dlatego wycieczki przedmiotowe cieszą się 100% frekwencją. Podczas obserwacji zwierząt w opolskim  ZOO z łatwością można było zauważyć, że zwierzęta po zimowej przerwie potrzebują nieco czasu aby zregenerować siły i przygotować się na okres dużej aktywności. Zwłaszcza, że są to zwierzęta pochodzące w znacznej mierze z obszarów o wyższej temperaturze. Największe zainteresowanie wzbudzały uchatki kalifornijskie, mrówkojad olbrzymi, goryl nizinny, surykatki, wilki czy nieświszczuki. Wiele osób z przyjemnością odwiedziło wyspę lemurów gdzie zwiedzanie jest możliwe bez krat i ogrodzeń oraz mini ZOO gdzie można przebywać wśród młodych zwierząt, obserwować je, dotykać i karmić. Wyjazd był świetnym sposobem na odpoczynek od szkolnych murów i przygotowaniem do wakacyjnych wycieczek.

zobacz zdjęcia>>>>

Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Nagroda

Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Korzystając z uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego

dla klas kończących Zasadniczą Szkołę Zawodową ,

Joachim Rataj, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy wręczył nagrodę pieniężną

 dla ucznia

klasy IIIa

Sebastiana Ledwiga

za udział i wyróżnienie i stopnia

W I Ogólnopolskim Konkursie

„Sprawny w Zawodzie - Stolarz”

 

I Ogólnopolski Konkurs Sprawny w Zawodzie – Stolarz odbył się w Oświęcimiu 3 marca 2013 r.  Wzięli w nim udział trzej uczniowie naszej Szkoły. Byli to Sebastian Ledwig, Roman Marzec i Damian Huć z klasy IIIa kształcący się w zawodzie stolarz. Stanęli oni do zmagań z 44 innymi uczestnikami z całej Polski np.: z Radomia, Augustowa, Gdańska, Szczecina i Poznania.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

- pierwszy - test składający się z 50 pytań

- drugi - to zadania praktyczne, w których uczniowie musieli się wykazać umiejętnością wykonania prac stolarskich i obsługi elektronarzędzi.

Sebastian Ledwig zajął czwarte miejsce i otrzymał Wyróżnienie I Stopnia.
Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego z Oświęcimia i Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej z Kalwarii Zebrzydowskiej.Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl