Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2224927

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Wycieczka przedmiotowa z biologii

Uczniowie ZSZ bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach na świeżym powietrzu dlatego wycieczki przedmiotowe cieszą się 100% frekwencją. Podczas obserwacji zwierząt w opolskim  ZOO z łatwością można było zauważyć, że zwierzęta po zimowej przerwie potrzebują nieco czasu aby zregenerować siły i przygotować się na okres dużej aktywności. Zwłaszcza, że są to zwierzęta pochodzące w znacznej mierze z obszarów o wyższej temperaturze. Największe zainteresowanie wzbudzały uchatki kalifornijskie, mrówkojad olbrzymi, goryl nizinny, surykatki, wilki czy nieświszczuki. Wiele osób z przyjemnością odwiedziło wyspę lemurów gdzie zwiedzanie jest możliwe bez krat i ogrodzeń oraz mini ZOO gdzie można przebywać wśród młodych zwierząt, obserwować je, dotykać i karmić. Wyjazd był świetnym sposobem na odpoczynek od szkolnych murów i przygotowaniem do wakacyjnych wycieczek.

zobacz zdjęcia>>>>

Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Nagroda

Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Korzystając z uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego

dla klas kończących Zasadniczą Szkołę Zawodową ,

Joachim Rataj, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy wręczył nagrodę pieniężną

 dla ucznia

klasy IIIa

Sebastiana Ledwiga

za udział i wyróżnienie i stopnia

W I Ogólnopolskim Konkursie

„Sprawny w Zawodzie - Stolarz”

 

I Ogólnopolski Konkurs Sprawny w Zawodzie – Stolarz odbył się w Oświęcimiu 3 marca 2013 r.  Wzięli w nim udział trzej uczniowie naszej Szkoły. Byli to Sebastian Ledwig, Roman Marzec i Damian Huć z klasy IIIa kształcący się w zawodzie stolarz. Stanęli oni do zmagań z 44 innymi uczestnikami z całej Polski np.: z Radomia, Augustowa, Gdańska, Szczecina i Poznania.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

- pierwszy - test składający się z 50 pytań

- drugi - to zadania praktyczne, w których uczniowie musieli się wykazać umiejętnością wykonania prac stolarskich i obsługi elektronarzędzi.

Sebastian Ledwig zajął czwarte miejsce i otrzymał Wyróżnienie I Stopnia.
Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego z Oświęcimia i Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej z Kalwarii Zebrzydowskiej.Sukces literacki uczennicy ZSZ

24 maja w Zespole Szkół w Głogówku  odbyło się rozdanie nagród w konkursie literackim poświęconym pamięci Rafała Urbana -”śląskiego Homera” o temacie  „Mój dom-moja domowizna, jestem jej częścią”. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy II ih- Sabina Kaska,która za wiersz „Ojczyzna” zdobyła III miejsce. Konkurs miał charakter wojewódzki i cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży gimnazjów i szkół średnich. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych nadesłali ponad czterdzieści tekstów. Prace oceniało jury w składzie:

Harry Duda- pisarz

Teodozja Świderska- przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Opolu

Janusz Wójcik- dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki UM w Opolu

Według jury poziom prac był zróżnicowany , a nagrodzone prace wyróżniały się twórczym ujęciem tematu i bardzo interesującą formą. Galę rozdania nagród  uświetnił wykład Pani profesor Grażyny Szewczyk, która opowiedziała  o relacjach poety z jej ojcem -Wilhelmem  Szewczykiem. Laureaci wysłuchali również wspomnień syna Rafała Urbana, który kontynuuje rolnicze i sadownicze zainteresowania ojca. Uroczystość uświetniły również występy uczniów.

 zobacz zdjęcia >>>

Podziękowanie

PODZIĘKOWANIE

W dniu 26 kwietnia Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Lompy w Oleśnie otrzymało od zaprzyjaźnionej szkoły Ursulinenschule Fritzlar w Niemczech 32 komplety jednoosobowych stolików i krzeseł z przeznaczeniem na wyposażenie naszej szkoły.

Stoliki ustawiono w Sali nr 21 której opiekunem jest Zygfryd Lukosik główny inicjator pozyskania sprzętu i w Sali nr 31 której opiekunem jest pani Aneta Ulbrich.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Wszystkim pracownikom ze szkoły we Flitzlar.


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl