Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1713679

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Wycieczka klasy 2a i 2b

W środę 27.09.2017 klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami panią Oktawią Grucą i Moniką Michnik udały się na pieszą wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego „Anpol” w Starym Oleśnie. Korzystając z wyśmienitej pogody klasy spędziły wspólnie czas na wędrówce i zabawach integracyjnych. Na „Anpolu” można było pograć w siatkówkę, spacerować wokół zbiornika wodnego lub nawet pohuśtać ;) Na uczniów czekało też ognisko, gdzie sami sobie upiekli kiełbaski.

Wycieczka klas trzecich do Zakopanego

Od 27 września 2017 roku uczniowie klasy III ti, III eb i III kh mogli podziwiać piękno polskich gór. Trzydniowa wycieczka miała na celu nie tylko turystykę i rekreację , ale również integrację klas trzecich, które już za rok wspólnie będą się bawić na studniówce. Bazą wypadową wycieczki była malowniczo położona wioska Murzasihle. Z okien zajmowanych pokojów mogliśmy podziwiać przepiękne widoki. Pogoda nam dopisała. Pierwszego dnia po przyjeździe zaplanowaliśmy wyjście nad Morskie Oko. Trasa nie była trudna, a my mogliśmy przyzwyczaić swoje nogi do trudniejszej trasy planowanej na następny  dzień. Drugiego dnia naszym celem był Kasprowy Wierch. Wyjście rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem, który opowiedział nam o funkcjonowaniu Tatrzańskiego Parku Narodowego i  zasadach obowiązujących na jego terenie. Pod jego przewodnictwem ruszyliśmy zdobywać szczyty. Okazało się , że dla wielu z nas nie było to łatwe przejście. Były krew, pot i łzy, ale nagrodą za nasz wysiłek była satysfakcja ze zdobycia szczytu. Udało się to nawet tym, którzy nie wierzyli, że postawią tam nogę. Mimo dość trudnych warunków i śniegu w górnych partiach gór udało nam się osiągnąć cel i bezpiecznie zejść do Kuźnic. Ostatni dzień spędzaliśmy w stolicy polskich gór. Ze zboczy Gubałówki podziwialiśmy piękną panoramę miasta, zjechaliśmy kolejką z Butorowego Wierchu i pospacerowaliśmy po Krupówkach. W dobrych humorach , zadowoleni z  siebie w piątek wieczorem wróciliśmy do Olesna. Opiekunami uczniów na wycieczce byli p.Paweł Marciniszyn, p.anna Bednarek i p.Joanna Krawczyk.

zobacz zdjęcia>>>

Wycieczka w Bieszczady

W dniach 25,26 i 27 września 2017r.  klasy drugie technikum wraz z opiekunami Panią Brygidą Liberą, Grażyną Chlebowską oraz Panem Sebastianem Jokielem i Zygfrydem Kuligiem były na wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Bieszczadach. W pierwszym dniu młodzież zwiedziła kompleks pałacowy w Łańcucie w skład, którego wchodził piękny Łańcucki park w stylu angielskim, interesujące wnętrza pałacu oraz  wozownia z wieloma różnorodnymi powozami, którymi poruszała się dawna arystokracja. W tym dniu  młodzież weszła również na największą w Polsce zaporę na jeziorze Solińskim, aby  stamtąd podziwiać jezioro wtopione w piękny bieszczadzki krajobraz. Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania wnętrza zapory, a następnie cała grupa wraz z przewodnikiem udała się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zdobywając Bukowe Berdo. Pogoda była piękna, więc wspaniałe widoki ze szczytu gór niczym nie były zakłócone. W tym dniu młodzież również obserwowała  żubry w zagrodzie znajdującej się na terenie Parku, a pod wieczór jeszcze raz z punktu widokowego mogła podziwiać jezioro Solińskie. W dniu powrotu odwiedziliśmy Park miniatur w ośrodku Caritas w Myczkowicach, gdzie  zobaczyliśmy makiety cerkwi grekokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo- wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy wiernie odtworzone w skali 1:25. Kolejnym punktem programu było największe muzeum etnograficzne w Polsce: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Na terenie muzeum przenieśliśmy się do początku XX wieku podziwiając rekonstrukcję centrum małego galicyjskiego miasteczka, a także  w typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród z okresu od XVII do XX wieku.
Przejechaliśmy prawie 1200 km w trzy dni, dodatkowo w trasie odwiedziliśmy kilka Mc Donaldów i zmęczeni, ale pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domów.

zobacz zdjęcia>>>

Klasy czwarte technikum w Krakowie, Zakopanym i Niedzicy

Przed naszymi maturzystami rok pełen intensywnych działań. Zimą czeka ich ostatnia sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, wiosną matura. Aby rok szkolny zacząć w dobrych nastrojach i w pełni sił, wyruszyli w polskie góry. Wszystkie klasy - IV eb, IV ih i IV tk - wzięły udział w wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Niedzicy. Nie brakowało dobrej pogody, świetnych humorów i różnorodnych atrakcji. Odwiedziliśmy Wawel, w ramach powtórki z polskiego obejrzeliśmy kościół św. Franciszka, wdrapaliśmy się na Gubałówkę. Wieczorem był czas na relaks w basenach w Bukowinie i wizytę w kinie. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy, więc po środowym spacerze po zaporze w Niedzicy trzeba było wracać do domu.

zobacz zdjęcia>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl