Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1974798

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Bal 18-latków uczniów Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W Sali bankietowej „U Wąsińskich” w Świerczu 9 lutego odbył się bal 18-latków uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum nr 1 w Oleśnie. W balu wzięli udział uczniowie klas: 2a,  2b, 2c, 2tb, 2kh, 2ie. Łącznie wraz osobami towarzyszącymi było 97 uczestników.

Bal uroczyście rozpoczęła Pani Wicedyrektor Katarzyna Wiecha. Po obiadokolacji i zdjęciach klasowych rozpoczęła się się cześć taneczna imprezy, którą prowadził Djdragon.

Uczniowie bawili się wspólnie z wychowawcami do białego rana.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców sprawujących opiekę nad młodzieżą.

To dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy się wspólnie spędzić ten czas.

 

 

Wizyta w Teatrze

6 marca klasa III eb odwiedziła Teatr Nowy w Zabrzu. Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie na podstawie „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Krzysztofa Prusa. I choć celem było zapoznanie się z tekstem, który będzie tematem kolejnych lekcji języka polskiego to jednak nie sposób pominąć ogółu wrażeń związanych z szeroką gamą języka teatru. W oglądanej sztuce zaskoczyła scenografia, dzięki której widzowie mogli się przenieść w różne miejsca związane z akcją utworu. Ogromne znaczenia miała gra świateł i ciemności oraz dodająca klimatu muzyka. Tekst Dostojewskiego nie należy do łatwych, ale dzięki dobrej grze aktorskiej problem winy i kary wydał się bardziej czytelny. Opiekę nad uczniami sprawowały p.Joanna Krawczyk i p.Monika Michnik.


III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy

Już po raz trzeci instytucje: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Oleśnie i Powiatowy Urząd Pracy zorganizowały konkurs Wiedzy o Rynku Pracy.  Z kolei, po raz drugi do konkursu zgłosiły się Ania Skibińska, Wiola Helios i Dominika Liguda z 3 kh. Dziewczyny spisały się na medal i stanęły na podium zajmując III miejsce.

Konkurs oceniany był w trzech kategoriach :

Poprawnie wypełniony wniosek o dotacje na zaproponowane przez uczennice przedsiębiorstwo,  filmik - spot reklamowy przedsiębiorstwa oraz teoria z zakresu Rynku Pracy zweryfikowana podczas gry planszowej.  Jak to w grze planszowej bywa, wiele zależy od liczby oczek na rzuconej kostce do gry. I tutaj, naszym dziewczynom zabrakło trochę szczęścia.

Pomysł na przedsiębiorstwo: Agencję Pracy Tymczasowej dla uczniów AfterSchoolJob okazał się bardzo trafiony, jak również filmik reklamujący przedsięwzięcie, które zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową.

Gratulujemy uczennicom pomysłu oraz III miejsca w konkursie.


Płatne, miesięczne staże u pracodawców

W ramach projektu  Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2 uczniowie i uczennice z naszej szkoły  skorzystali z płatnych, miesięcznych staży u pracodawców. Staże realizowane były w przeważającej części  w okresie wakacyjnym, z dopasowaniem terminu do możliwości uczniów.  Uczniowie za miesięczny okres stażu otrzymali stypendium stażowe w wysokości 988zł., zwrot kosztów dojazdu, mieli zapewnione wyżywienie, a w niektórych przypadkach  nocleg.

Część staży odbyła się na rynku lokalnym, u pracodawców, z którymi szkoła współpracuje w ramach praktyk zawodowych. Jednak spora część uczniów wybrała zupełnie nowe miejsca pracy. np. w Kluczborku, Lublińcu, Wrocławiu, Opolu czy Kędzieżynie - Koźlu.

Dzięki stażom uczniowie sprawdzili swoje kwalifikacji zawodowe, pogłębili wiedzę, umiejętności i kompetencje zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy, a udokumentowany przebieg realizacji stażu, będą mogli wykazać jako dodatkowe doświadczenie w dokumentach rekrutacyjnych, np. w CV.

Bez wątpienia, 26 osobowa grupa uczniów z technikum informatycznego i technikum żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Zawodowych będzie miała ułatwione rozpoczęcie kariery zawodowej po ukończeniu szkoły.

czytaj więcej>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl