Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 16 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1827879

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Reprezentacja Portugalii U20 na oleskim stadionie
Czytaj i weź udział w projekcie

1000 szkół w całej Polsce weźmie udział w Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

2 listopada wystartuje pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do szkół trafią plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę będzie można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów, którzy przez cały listopad będą zachęcali do czytania w swoich szkołach. Każdy Ambasador otrzyma koszulkę z kodem QR, dającym dostęp do 12 bestsellerowych e-booków. Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE.

 

Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.

Czytaj PL do tej pory było organizowane w niespotykanej w Polsce i na świecie skali, a w tym roku zasięg akcji będzie wielokrotnie większy. Akcja obejmie blisko 500 miast i miejscowści. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawią się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione zostaną kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. Zeszłoroczna edycja  zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej.

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 

Więcej…

Wycieczka przedmitowa z geografii i biologii na Górę św. Anny

Nefelinit, magma, kaldera, trias… te pojęcia już nie stanowią zagadki dla uczniów klas drugich technikum im. Józefa Lompy. 31 października 2017 roku uczniowie uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z geografii i biologii na Górę św. Anny. Pierwsza część wycieczki odbyła się w siedzibie Parku Krajobrazowego, gdzie  młodzież wysłuchała wykładu na temat budowy geologicznej, podłoża skalnego i innych zjawisk przyrodniczych, które występują w obrębie Parku Krajobrazowego „Góra św.Anny”. Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem udali się do kamieniołomu w którym obecnie znajduje się amfiteatr, a potem do kaldery wygasłego wulkany sprzed 27 milionów lat. Na zakończenie wycieczki franciszkanin O.Ambroży  opowiedział w telegraficznym skrócie o historii sanktuarium i kulcie Świętej Anny na Opolszczyźnie. Opiekunkami na wycieczce były p. Iwona Krupa – nauczycielka biologii i p. Marzena Zug – nauczycielka geografii.

zobacz zdjęcia>>>

Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2

Uczniowie: Amadeusz Syrek, Kamila Nowak, Dominik Aksamit, Patryk Ligendza i Adam Paśmionka bardzo intensywnie rozpoczęli nowy rok szkolny.  Zdobyli certyfikat potwierdzający umiejętność programowania z wykorzystaniem układów ARDUINO UNO.  Przez kilka kolejnych sobót brali udział    w szkoleniu na Politechnice Opolskiej.  Uczniowie mają świadomość, że zdobywanie nowych umiejętności i kwalifikacji jest najlepszą inwestycją na przyszłość, a co za tym idzie daje możliwość znalezienia w niedalekiej przyszłości wymarzonej pracy.

Kurs zorganizowany został w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl