Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1968905

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 114 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

UCZNIOWIE ZEPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. JÓZEFA LOMPU W OLEŚNIE LAUREATAMI I EDYCJI WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADY FRYZJERSKIEJ W BRZEGU

W środę 28 lutego odbyła się I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska w Brzegu.  Uczniowie z branżowych szkół oraz technikum o profilach fryzjerskich zmagali się w trzech kategoriach

-   wiedza teoretyczna,

- uczesanie karnawałowe,

- element egzaminu praktycznego.

W każdej kategorii szkoła mogła wystawić dwóch zawodników.  W olimpiadzie do zmagań stanęło około 25  uczniów z 8 szkół z województwa opolskiego.

W kategorii „wiedza praktyczna” z naszej szkoły udział wzięła Agnieszka Huć oraz Weronika Czołkos, które najpierw rozwiązywały test złożony z 50pytań a następnie musiały odpowiedzieć na 6 pytań z zakresu egzaminu czeladniczego. Zwyciężczynią kategorii została Agnieszk Huć.

W kategorii element egzaminu praktycznego byliśmy reprezentowani przez Sandrę Wieczorek i Szymona Cynderę którzy na „główce fryzjerskiej” musieli wykonać falowanie włosów. W tej kategorii  Szymon zajął drugie miejsce a Sandra trzecie.

Ostatnia kategorią było uczesanie karnawałowe w której uczestnicy przez półtora godziny tworzyli autorskie stylizacje na fryzurę karnawałową, a ocenie podlegały również ubiór i makijaż modelki, czyli liczył się efekt końcowy wszystkich elementów. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Wiatr, której modelka była Weronika Wiatr oraz Viktoria Suda z modelka Alicją Wieczorek. Pomimo uzyskania wysokiej oceny prac naszych uczennic nie udało się zając miejsca na podium.

W klasyfikacji szkół osiągnięcia naszych uczniów pozwoliły na uzyskanie II miejsca zaraz po Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu. Wszyscy nasi reprezentanci uczą się w klasie wielozawodowej. Wiadomości z teoretycznych przedmiotów zawodowych zdobywają na czterotygodniowych kursach zawodowych w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku. Natomiast umiejętności praktyczne nabywają w zakładach fryzjerskich których realizują praktyczna naukę zawodu:

- Agnieszka Huć w Studiu Fryzjerskim Danuty Janik

- Weronika Czołkos, Viktoria Suda i Szymon Cyndera w Zakładzie Fryzjerskim Huberta Brodackiego

- Sandra Wieczorek w Salonie Fryzjerskim MARGO Małgorzaty Hanuszkiewicz

- Wiktoria Wiatr w Salonie Fryzjerskim Damsko-Męskim Katarzyny Kulejewskiej

Nasi reprezentanci nie powiedzieli ostatniego słowa i już się zapisali na kolejne konkursy. Życzymy im jak najlepszych osiągnięć.

zobacz zdjęcia >>>

Bal 18-latków uczniów Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W Sali bankietowej „U Wąsińskich” w Świerczu 9 lutego odbył się bal 18-latków uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum nr 1 w Oleśnie. W balu wzięli udział uczniowie klas: 2a,  2b, 2c, 2tb, 2kh, 2ie. Łącznie wraz osobami towarzyszącymi było 97 uczestników.

Bal uroczyście rozpoczęła Pani Wicedyrektor Katarzyna Wiecha. Po obiadokolacji i zdjęciach klasowych rozpoczęła się się cześć taneczna imprezy, którą prowadził Djdragon.

Uczniowie bawili się wspólnie z wychowawcami do białego rana.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców sprawujących opiekę nad młodzieżą.

To dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy się wspólnie spędzić ten czas.

 

 

Wizyta w Teatrze

6 marca klasa III eb odwiedziła Teatr Nowy w Zabrzu. Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie na podstawie „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Krzysztofa Prusa. I choć celem było zapoznanie się z tekstem, który będzie tematem kolejnych lekcji języka polskiego to jednak nie sposób pominąć ogółu wrażeń związanych z szeroką gamą języka teatru. W oglądanej sztuce zaskoczyła scenografia, dzięki której widzowie mogli się przenieść w różne miejsca związane z akcją utworu. Ogromne znaczenia miała gra świateł i ciemności oraz dodająca klimatu muzyka. Tekst Dostojewskiego nie należy do łatwych, ale dzięki dobrej grze aktorskiej problem winy i kary wydał się bardziej czytelny. Opiekę nad uczniami sprawowały p.Joanna Krawczyk i p.Monika Michnik.


III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy

Już po raz trzeci instytucje: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Oleśnie i Powiatowy Urząd Pracy zorganizowały konkurs Wiedzy o Rynku Pracy.  Z kolei, po raz drugi do konkursu zgłosiły się Ania Skibińska, Wiola Helios i Dominika Liguda z 3 kh. Dziewczyny spisały się na medal i stanęły na podium zajmując III miejsce.

Konkurs oceniany był w trzech kategoriach :

Poprawnie wypełniony wniosek o dotacje na zaproponowane przez uczennice przedsiębiorstwo,  filmik - spot reklamowy przedsiębiorstwa oraz teoria z zakresu Rynku Pracy zweryfikowana podczas gry planszowej.  Jak to w grze planszowej bywa, wiele zależy od liczby oczek na rzuconej kostce do gry. I tutaj, naszym dziewczynom zabrakło trochę szczęścia.

Pomysł na przedsiębiorstwo: Agencję Pracy Tymczasowej dla uczniów AfterSchoolJob okazał się bardzo trafiony, jak również filmik reklamujący przedsięwzięcie, które zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową.

Gratulujemy uczennicom pomysłu oraz III miejsca w konkursie.


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl