Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2359728

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Konkurs „Niepodległa”

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole obchodzone jest na wiele różnych sposobów. Był rajd rowerowy, dyktando, konkurs na plakat, akademie.  7 listopada w  hollu głównym szkoły odbył się wyjątkowy konkurs. Wyjątkowy, bo przy użyciu specjalnej aplikacji na telefony. Uczniowie odpowiadali na pytania przy pomocy smartfonów a na tablicy w ciągu kilku sekund wyświetlał się wynik. Konkurs „Niepodległa” składał się z 50 pytań dotyczących różnych zdarzeń i faktów z naszej stuletniej historii. Pytano więc o to, kiedy został zniesiony stan wojenny i kto napisał „Moralność pani Dulskiej”, w którym mieście odbyły się Światowe Dni Młodzieży i kiedy wybrano Karola Wojtyłę na papieża, gdzie produkowane były polskie samochody marki Syrena i jakie stanowisko sprawował Józef Piłsudski. Ostatecznie zwycięstwo  odniósł Jakub Żywica  klasy 2 eb tuż za nim uplasował się Kamil Kansik z tej samej klasy oraz Arek Wypasek z klasy 1 ti. W przerwach konkursu pięknie, jak zwykle, zaśpiewała Zuzia Kierat z 2 kh.

Lekcje z ZUS

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Lekcje z ZUS".  Inauguracja, już kolejnej edycji, odbyła się Zespole Szkół w Oleśnie. Natomiast w ubiegły poniedziałek uczniowie klasy 3 kh i grupa uczniów klasy IV kh mieli okazję uczestniczyć w lekcjach przeprowadzonych przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Oleśnie. Lekcje z ZUS są po to, by  młodzież wiedziała po co się ubezpieczamy, co wpływa na wysokość emerytury i na jakich zasadach przedsiębiorcy płacą składki.

Spotkanie z Żołnierzem Sił Specjalnych

W dniu 29 października gościł w naszej szkole Żołnierz Sił Specjalnych - plutonowy w rezerwie pan Damian Sobieralski. Spotkanie, w którym uczestniczyły klasy 4 technikum i 3 szkoły zasadniczej zawodowej, zorganizowano w związku z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pan Damian Sobieralski jest weteranem wojennym, uczestniczył pięciokrotnie w operacjach wojskowych i pokojowych na świecie, m.in. w Afganistanie, Iraku i Bośni. Nasz gość opowiadał o swojej służbie zawodowej, niebezpiecznych interwencjach w czasie zagranicznych operacji wojskowych oraz  odpowiedzialności i ryzyku, jakie niesie ze sobą taka praca. Duże zainteresowanie wśród  widzów wzbudziło wyposażenie munduru polowego żołnierza oraz różne odznaczenia jakie zdobył nasz gość. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Okazało się, że poruszona podczas spotkania tematyka wojskowa zainteresowała zarówno chłopców, jak i dziewczęta, które też być może w przyszłości chciałyby zostać profesjonalnymi żołnierzami, służącymi swojej ojczyźnie. 

Stypendyści

Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego to prestiżowe uhonorowanie osób, które osiągają wysokie wyniki w nauce, a także biorą udział w różnego typu konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Podobnie jak w roku poprzednim, wśród uczniów ZSZ w Oleśnie znaleźli się kandydaci, którzy swoją postawą zasłużyli na tego typu wyróżnienie. 17 października w ramach programu „Wspieramy najlepszych II” stypendia otrzymali: Dominika Liguda, uczennica IV klasy technikum handlowego, Kamil Chwalczyk uczeń IV klasy, uczący się w zawodzie technik elektryk i Samuel Giza- uczeń I klasy technikum informatycznego. Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl