Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1714858

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery nasza szkoła wzięła udział w konferencji „Zawody poszukiwane na oleskim rynku pracy”, której organizatorem była Publiczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Oleśnie i Powiatowy Urząd Pracy.

Celem konferencji było umożliwienie gimnazjalistom bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz szkołami, w których będą mogli kształci się w wybranych przez siebie zawodach.

Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Sawicka i Laura Goździewska, które przedstawiały zawody, których można uczyć się w ZSZ, zdobywając  wykształcenie zawodowe lub średnie. Chętnie też odpowiadały na zadawane przez gimnazjalistów pytania oraz rozdawały swoim przyszłym kolegom i koleżankom ulotki dotyczące oferty edukacyjnej.

zobacz zdjęcia>>>

Ekonomiczne gry uliczne

W sobotę 21 października czteroosobowa grupa dziewczyn  z klasy II kh: Weronika Sanitra, Sandra Augustyniok, Melania Lizoń  i Natalia Franke wzięły udział w konkursie  "Ekonomiczne Gry Uliczne" organizowanym przez Narodowy Bank Polski oraz politechnikę Opolską.

Celem gry było poszerzenie wiedzy z zakresu ekonomii wśród uczniów, poprzez użycie narzędzi pozwalających pobudzać kreatywne myślenie.

Zadanie drużyny polegało na tym, aby dotrzeć do 10 miejsc - punktów kontrolnych na terenie Olesna, które należało rozszyfrować  ze zdjęcia otrzymanego od organizatora oraz odpowiedzieć poprawnie na pytanie w każdym z punktów kontrolnych. Drużyna, która w najkrótszym czasie zaliczyła 10 punktów kontrolnych i prawidłowo odpowiedziała na pytania wygrała grę.

     


Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą ekonomiczną jak również dużą sprawnością fizyczną, aby pieszo dotrzeć do kolejnych punktów kontrolnych i to w jak najkrótszym czasie.

Dziewczynom z drużyny serdecznie dziękujemy i gratulujemy, mimo że nie udało się im stanąć na podium. Bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia  w przyszłym roku  na pewno powalczą o podium.


Dziękujemy również wszystkim, którzy mimo soboty zaangażowali się w pomoc w grze :-) :-)

A może wy spróbujecie rozszyfrować miejsca ze zdjęcia?

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić w sposób poetycko-kulinarny ;) Członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz chętni uczniowie z różnych klas pisali wierszyki na temat nauczycieli, przedmiotów i pracowników naszej szkoły. Wybrane „dzieła” zostały odczytane i wręczone podczas krótkiego spotkania, które odbyło się 13.10.2017 w pokoju nauczycielskim. Kulinarną niespodzianką dla wszystkich pracujących w naszej szkole były tartaletki z owocami przygotowane przez naszych uczniów.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom ZSZ w Oleśnie składamy serdeczne życzenia spełnienia marzeń, sukcesów zawodowych oraz dużo zdrowia i wytrwałości!

 

Zbiórka szczoteczek i past do zębów

9 października zakończyliśmy zbiórkę szczoteczek i past do zębów dla dzieci  ze szkół misyjnych w Afryce. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy 49 past i 125 szczoteczek!!

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy. Dzisiaj paczka z zebranymi darami została wysłana do fundacji „Redemptoris Misio”, a 15 października wolontariusza zabiorą ją do Afryki. Szczególne podziękowania należą się klasie 3 a  , która zebrała największą ilość past i szczoteczek. Liczymy na Wasze zaangażowanie w kolejnych akcjach.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl